Převodníky ORBIT MERRET, spol. s r. o.

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ORBIT MERRET, spol. s r. o., je tradiční český výrobce měřících přístrojů pro průmysl. Základní sortiment tvoří panelové přístroje s číselným nebo sloupcovým zobrazením, velkoplošné číselné displeje, převodníky a modulové PLC, které nabízí širokou škálu měřících funkcí spolu se standardními funkcemi PLC, tak jak je požaduje norma IEC 61131.

U PLC je předností pro řízení malých aplikací přítomnost všech druhů vstupů a výstupů v základním modulu. Pro rozsáhlejší aplikace je tyto funkce možné rozšířit až 31 přídavnými moduly nebo propojit více PLC pomocí ethernet sítě nebo RS485.
Tento sortiment bude v brzké době doplněn bezpapírovým zapisovačem OMR 700, který kromě ukládání dat na různá média nabídne další funkce a regulační bloky pro řízení vaší aplikace. Konfiguraci vstupů a výstupů si určuje zákazník volbou až 8 zásuvných karet. Stejně jako PLC i zapisovač v základním vybavení nabízí připojení na RS485 a ethernet. OMR 700 dále nabízí zvukovou signalizaci, pomocné vstupy a výstupy, slot pro SD kartu a USB konektor pro přenosná paměťová media. Vše se dá obsluhovat a nastavovat pomocí multidotykového 5,7" podsvíceného TFT displeje nebo pomocí USB / ethernetového připojení k PC.

prevodniky merret 2 1
Měřicí přístroje i převodníky jsou určeny pro měření jak elektrických, tak i neelektrických veličin. V posledních několika letech klademe důraz na univerzálnost vstupů přístroje. To uživatelům přináší možnost snížit skladové zásoby a v případě potřeby přístroj použít pro měření jedné z až 8 různých veličin či senzorů. Volbou svorek a nastavením v menu přístroje je možné přístroj nastavit pro měření stejnosměrných napětí, proudů, odporů, teploty pomocí odporových čidel platinových, niklových nebo měděných, termočlánků nebo pro odměřování pomocí lineárního potenciometru. Další skupiny tvoří přístroje pro měření střídavých veličin a čítače, měřiče frekvence a stopky. Popis a informace o novinkách v sortimentu měřících přístrojů naleznete na internetových stránkách http://www.orbit.merret.cz.

prevodniky merret 2 2
V tomto článku bychom Vám chtěli představit sortiment převodníků, který nabízíme. Jejich společným rysem je určení pro měření tam, kde je potřeba měřenou veličinu převést na unifikovaný analogový nebo datový signál a v této podobě předat k dalšímu zpracování do nadřazeného systému a montáž na 35mm DIN lištu.
Základním typem jsou analogové převodníky OMX 39, které jsou z výroby nastaveny na jeden rozsah vstupní a výstupní veličiny. Vstupem může být stejnosměrné nebo střídavé napětí nebo proud, činný výkon, odpor, platinové odporové teplotní čidlo nebo lineární potenciometr. Převodníky pro stejnosměrné signály mohou být vybaveny pomocným zdrojem pro napájení senzoru. Výstupní signál může být v rozsahu ±10 V nebo ±20 mA stejnosměrných. Tyto převodníky jsou plně izolované. Zkušební napětí pro test izolace je 4 kV napájení / vstup, výstup a 2,5 kV vstup / výstup. Napájení této řady převodníků je řešeno univerzálním měničovým zdrojem se dvěma úrovněmi napájecích napětí 10 ÷ 30 V nebo 80 ÷ 255 V stejnosměrných nebo střídavých.
Podobně jako u měřících přístrojů i v sortimentu převodníků se uplatňuje procesorové zpracování signálů, které umožňuje větší univerzalitu použití a tím snížit skladové zásoby. Prvním procesorovým převodníkem naší společnosti byla řada OMX 100, která nabízí řadu vstupů pro stejnosměrné signály, střídavé signály, odpor, odporové teploměry, termočlánky, lineární potenciometry a frekvenci. V současné době je připravován nástupce OMX 102, který nabídne jeden až dva univerzální vstupy pro 8 různých veličin a větší přesnost. V této řadě převodníků bude k dispozici též vstup pro tenzometrické snímače. Standardním vybavením těchto řad je programovatelný analogový napěťový i proudový výstup a frekvenční výstup s NPN tranzistorem i odporem pro napájení výstupu. Volitelné příslušenství je datové rozhraní RS232 nebo RS485. U nového převodníku OMX 102 je to také druhý kanál analogového výstupu. Dále může být převodník vybaven pomocným zdrojem pro napájení senzorů a až dvěma relé. I tyto převodníky jsou plně izolované s možností napájení ze zdroje 10 ÷ 30 V nebo 80 ÷ 255 V. Zkušební napětí pro test izolace je 4 kV mezi vším.

prevodniky merret 2 3
Novinkami v sortimentu jsou analogové převodníky OMX 33 a procesorové OMX 333, OMX 380. OMX 33 jsou jednoduché převodníky (signálové kondicionery) bez izolace vstup – výstup. Napájecí napětí 24 VDC může být izolované nebo neizolované (rozsah viz. katalogový list). Jsou určeny pro unifikované procesové signály a lineární potenciometry. Výstupem je unifikovaný signál 0 - 10V nebo 4 - 20 mA.
Nová řada převodníků OMX 333 nabízí univerzální vstup pro 8 veličin a v další verzi analyzátor jednofázové sítě – měření, napětí, proudu, činného, jalového, zdánlivého výkonu, |cos j|. Volitelně může být vybavena buď datovým výstupem RS485 nebo programovatelným analogovým výstupem. Dalším volitelným příslušenstvím jsou dvě relé nebo OC. Převodník je vybaven funkcí teach-in, která umožňuje rychlé nastavení v aplikaci bez dalších nástrojů. Plně ovladatelný je pomocí rozhraní OML a programu OM Link. Napájení tohoto převodníku je z univerzálního měničového zdroje 10 ÷ 30 V stejnosměrných nebo 24V střídavých.

prevodniky merret 2 4
OMX 380 jsou rychlé převodníky pro lineární potenciometr a unifikované signály s neizolovaným unifikovaným výstupem. Volitelně lze převodník vybavit datovým výstupem RS 485. Převodník pro unifikované signály může být vybaven zdrojem pro senzor. Předností těchto převodníků je vysoká přesnost od 0,01% a rychlost převodu nastavitelná v rozsahu 1000 ÷ 7500 vzorků za sekundu. I tato řada převodníků je vybavena funkcí teach-in a obsluhou pomocí programu OM Link nově připojitelný i přes standardní USB kabel. Novinkou v této řadě převodníků je OMX 380T pro zpracování signálu z tenzometrického můstku. Napájecí napětí 24 VDC může být izolované nebo neizolované.

orbit merret logo

ORBIT MERRET, spol. s r. o.
Vodňanská 675/30
198 00 Praha 9
Tel: +420 281 040 200
Fax: +420 281 040 299
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.orbit.merret.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.