Optimalizujte svou průmyslovou síť pro nové výzvy IIoT systémů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zatímco průmyslový internet věcí (IIoT) přináší do výroby vlnu inovací a obrovské příležitosti, otevírá také dveře novým hrozbám. Základní síťová infrastruktura proto musí překonat rostoucí počet rizik, aby přinášela opravdu spolehlivou konektivitu.

Pouze spolehlivé sítě, definované nepřerušitelnou konektivitou, budou schopny podporovat nové průmyslové aplikace.

Chcete-li přeměnit výzvy na příležitosti, nabízí se řešení společnosti Moxa posilující kybernetickou bezpečnost, interoperabilitu a správu infrastruktury průmyslových sítí. Díky nim budete schopni propojit více starších a nesourodých sítí do jediného ethernetového síťového systému. Navíc tato řešení zvyšují úroveň zabezpečení komunikace celé sítě a pomáhají zákazníkům udržovat nepřetržitou produktivitu a snižovat náklady.

Produktivita je závislá na spolehlivosti sítě

Zvýšení spolehlivosti sítě zkracuje prostoje a přináší obrovské úspory nákladů, zejména v rozsáhlých a distribuovaných průmyslových aplikacích.
Řada průmyslových ethernetových přepínačů Moxa EDS-E posiluje koncovou část infrastruktury díky gigabitové rychlosti a velké hustotě portů, vysokému stupni EMC odolnosti a zabezpečení proti kybernetickým útokům založenému na standardu IEC 62443. Kromě toho mají všechny ethernetové přepínače této řady kompaktní rozměry a kovový kryt.
Série EDS-E nabízí také redundanci multicastových přenosů, která je užitečná v distribuovaných video dohledových aplikacích, kde je nutné minimalizovat latenci sítě na milisekundy.

site iiot 2019 1

Dostatečné PoE napájení a vysokorychlostní přenos dat

Napájení síťových zařízení může být náročné, pokud jde o kapacitu, spolehlivost a monitorování. Moxa nabízí širokou škálu ethernetových PoE/PoE+ přepínačů s až 48 porty Gigabit PoE+, které umožňují vysokorychlostní přenos dat a napájení velkého počtu koncových zařízení vysokým výkonem.
Přepěťová ochrana 3kV u LAN portů a průmyslové vlastnosti jsou navrženy tak, aby zajišťovaly provozní spolehlivost. Jedinečný nástroj SmartPoE usnadňuje návrh a údržbu PoE sítě. Všechny jeho funkce pomáhají aplikacím s venkovními PTZ kamerami dodat dostatečné napájení při vysokorychlostním připojením a extrémní spolehlivosti.

site iiot 2019 2

Nejprodávanější průmyslové ethernetové přepínače bez managementu

Moxa je výrobcem nejodolnějších a nejprodávanějších ethernetových přepínačů bez managementu pro průmyslovou ethernetovou infrastrukturu. (Zdroj: IHS technology report z prosince 2014) Ethernetové přepínače Moxa bez managementu si udržují špičkovou kvalitu, včetně vysoké MTBF, nízké poruchovosti pod 0,3% a dodržují přísné průmyslové standardy, které jsou nutné pro provozní spolehlivost v nepříznivých podmínkách.

site iiot 2019 3

Průmyslové ethernetové přepínače bez managementu EDS-205/208A se osvědčily jako vítězové v odolnosti, časem prověření ve více než 600 000 instalovaných kusech.
Největší hodnotou ethernetových přepínačů EDS-205A/208A je spolehlivost a efektivita nákladů při aplikaci v náročných průmyslových prostředích (například námořních, železničních, dálničních a mobilních aplikacích) a v nebezpečných prostředích (např. v aplikacích zpracování a distribuce ropy a plynu).

site iiot 2019 4

Komplexní vizualizace a správa IIoT sítě

Jasná vizualizace stavu sítě umožňuje její snadnou komplexní správu. MXstudio je sada utilit pro správu průmyslových sítí, která je užitečná v automatizačních aplikacích, protože přehledně zobrazuje stav celé sítě, nastavení jednotlivých zařízení a záznamy o událostech v síti ve formě snadno pochopitelné pro techniky bez hlubších IT znalostí. Její nástroje usnadňují a urychlují instalaci, provoz, údržbu, diagnostiku a monitorování sítě z jednoho počítače, nebo mobilního zařízení. MXstudio obsahuje utility MXview, MXconfig a N-Snap. Pro správu sítě z mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS je k dispozici aplikace MXview ToGo.

site iiot 2019 5

MXstudio má integrovaný OPC server, díky kterému může předávat real-time stavy sítě ve formě OPC tagů do technologické SCADA vizualizace.
Software pro vizuální správu sítě MXview podporuje nejen zařízení Moxa, ale i síťové prvky a koncová zařízení jiných výrobců, pokud mají implementovaný SNMP protokol.
Dodavatelem širokého sortimentu síťových prvků Moxa pro průmyslový ethernet, včetně prvků pro optické a bezdrátové sítě, průmyslových počítačů, vstupně výstupních a řídicích systémů a komunikačních převodníků je společnost ELVAC a.s. Podrobnější informace najdete na internetových stránkách www.moxa.cz.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku