Novým distributorem Universal Robots v České republice je firma Schmachtl CZ

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V rámci plnění dlouhodobého cíle poskytovat co největšímu počtu českých firem nejnovější automatizační řešení, uzavřela společnost Universal Robots s dalším partnerem v České republice, společností Schmachtl CZ.

Kolaborativní roboty Universal Robots tak bude možné nasadit v ještě více firmách, které chtějí současně zvýšit produktivitu, zlepšit kvalitu výrobků a ulehčit zaměstnancům od namáhavé práce.

"Česká republika patří zejména díky dodavatelům pro automobilový průmysl k evropské špičce využívání automatizace ve výrobě. Naší vizí je i nadále pronikat do dalších průmyslových oborů. Studie a příklady z praxe totiž potvrzují o 85 % vyšší efektivitu firem, které vedle svých pracovníků integrují do výroby kolaborativní roboty. A to je už významný přínos. V této souvislosti nám rozhodnutí expandovat a představit společnost Schmachtl CZ jako našeho dalšího silného distribučního partnera přišlo jako důležitý strategický krok. Věříme, že v blízké budoucnosti uvidíme vzájemné výhody naší spolupráce," uvedl Pavel Bezucký, generální ředitel společnosti Universal Robots pro trh střední a východní Evropy, Ruska & CIS.
Společnost Schmachtl CZ je výhradním zástupcem světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství. Své partnery k obchodní spolupráci vybírá velmi pečlivě s ohledem na potřeby lokálního trhu. Mezi stěžejní kritéria patří spolehlivost, vysoká úroveň kvality a dostupnost náhradních dílů pro danou oblast. Partnerské firmy, které dodávají své výrobky prostřednictvím společnosti Schmachtl CZ jsou uznávanými světovými výrobci komponent a zařízení pro užití ve všech průmyslových oblastech.

UR schmachtl 2021 2
Schmachtl CZ nabízí komplexní systémová řešení z jedné ruky. Jsme o etablovaným a spolehlivým dodavatelem automatizační techniky, který klade důraz na mnohaleté zkušenosti v oblasti bezpečnosti strojních zařízení. Nabídka naší společnosti sahá od jednotlivých součástí až po komplexní analýzy, koncept a realizace řízení nebo zabezpečení strojů a technologií. Jsme rádi, že do našeho portfolia bude odteď patřit Universal Robots,“ říká Robert Tesař, prokurista a vedoucí divize automatizace společnosti Schmachtl CZ.
Dalšími dlouholetými distributory Universal Robots v České republice jsou společnosti Amtech (Buchlovice) a Exactec (Liberec).

UR schmachtl 2021 3

O Universal Robots

Společnost Universal Robots byla založena v roce 2005, aby pomohla zpřístupnit robotickou technologii všem. Malé, uživatelsky přívětivé, cenově dostupné a flexibilní kolaborativní roboty (koboty) jsou bezpečné pro práci po boku zaměstnanců. Od zahájení výroby prvních kobotů v roce 2008 společnost zaznamenává velký růst s jejich uživatelsky přívětivými koboty, které nyní prodává po celém světě. Společnost je součastí Teradyne Inc., centrálu má v dánském Odense a její regionální pobočky jsou ve Spojených státech, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Spojeném království, České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Rusku, Turecku, Číně, Indii, Singapuru, Japonsku, Jižní Korei, Tchaj-wanu a Mexiku. V roce 2020 měla společnost Universal Robots příjmy ve výši 219 milionů dolarů. Více informací naleznete na webových stránkách www.universal-robots.com/cs/

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2022

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě a sběrnice.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku