Novým distributorem Universal Robots v České republice je firma Schmachtl CZ

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V rámci plnění dlouhodobého cíle poskytovat co největšímu počtu českých firem nejnovější automatizační řešení, uzavřela společnost Universal Robots s dalším partnerem v České republice, společností Schmachtl CZ.

Kolaborativní roboty Universal Robots tak bude možné nasadit v ještě více firmách, které chtějí současně zvýšit produktivitu, zlepšit kvalitu výrobků a ulehčit zaměstnancům od namáhavé práce.

"Česká republika patří zejména díky dodavatelům pro automobilový průmysl k evropské špičce využívání automatizace ve výrobě. Naší vizí je i nadále pronikat do dalších průmyslových oborů. Studie a příklady z praxe totiž potvrzují o 85 % vyšší efektivitu firem, které vedle svých pracovníků integrují do výroby kolaborativní roboty. A to je už významný přínos. V této souvislosti nám rozhodnutí expandovat a představit společnost Schmachtl CZ jako našeho dalšího silného distribučního partnera přišlo jako důležitý strategický krok. Věříme, že v blízké budoucnosti uvidíme vzájemné výhody naší spolupráce," uvedl Pavel Bezucký, generální ředitel společnosti Universal Robots pro trh střední a východní Evropy, Ruska & CIS.
Společnost Schmachtl CZ je výhradním zástupcem světových výrobců v oblasti elektrotechniky, elektroniky a strojírenství. Své partnery k obchodní spolupráci vybírá velmi pečlivě s ohledem na potřeby lokálního trhu. Mezi stěžejní kritéria patří spolehlivost, vysoká úroveň kvality a dostupnost náhradních dílů pro danou oblast. Partnerské firmy, které dodávají své výrobky prostřednictvím společnosti Schmachtl CZ jsou uznávanými světovými výrobci komponent a zařízení pro užití ve všech průmyslových oblastech.

UR schmachtl 2021 2
Schmachtl CZ nabízí komplexní systémová řešení z jedné ruky. Jsme o etablovaným a spolehlivým dodavatelem automatizační techniky, který klade důraz na mnohaleté zkušenosti v oblasti bezpečnosti strojních zařízení. Nabídka naší společnosti sahá od jednotlivých součástí až po komplexní analýzy, koncept a realizace řízení nebo zabezpečení strojů a technologií. Jsme rádi, že do našeho portfolia bude odteď patřit Universal Robots,“ říká Robert Tesař, prokurista a vedoucí divize automatizace společnosti Schmachtl CZ.
Dalšími dlouholetými distributory Universal Robots v České republice jsou společnosti Amtech (Buchlovice) a Exactec (Liberec).

UR schmachtl 2021 3

O Universal Robots

Společnost Universal Robots byla založena v roce 2005, aby pomohla zpřístupnit robotickou technologii všem. Malé, uživatelsky přívětivé, cenově dostupné a flexibilní kolaborativní roboty (koboty) jsou bezpečné pro práci po boku zaměstnanců. Od zahájení výroby prvních kobotů v roce 2008 společnost zaznamenává velký růst s jejich uživatelsky přívětivými koboty, které nyní prodává po celém světě. Společnost je součastí Teradyne Inc., centrálu má v dánském Odense a její regionální pobočky jsou ve Spojených státech, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Spojeném království, České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Rusku, Turecku, Číně, Indii, Singapuru, Japonsku, Jižní Korei, Tchaj-wanu a Mexiku. V roce 2020 měla společnost Universal Robots příjmy ve výši 219 milionů dolarů. Více informací naleznete na webových stránkách www.universal-robots.com/cs/

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2022

Číslo je zaměřené na průmyslovou robotiku, PLC, průmyslové počítače, řídicí systémy a operátorské panely.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku