Nové převodníky pro pásové váhy Milltronics BW500/L

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nový převodník má dvě relé a je určen pro jednoduché řídicí úlohy s pásovými vahami. Přístroj vypočítává přepravní výkon, celkové přepravené množství, zatížení pásu a rychlost jeho pohybu.

Relé jsou programovatelná, jednopólová a jsou osazena spínacími kontakty se jmenovitou zatížitelností 5 A při 250 V AC (bez indukční zátěže).

 Milltronics_BW500L

Vestavěná funkce automatické kalibrace usnadňuje používání přístroje a uživatelům přináší úsporu času. Konfigurační, naměřené i řídicí údaje jsou (stejně jako u převodníku Milltronics BW500) uloženy v permanentní paměti typu flash, takže jsou dostupné i při přerušení napájení přístroje. Standardní jednotka Milltronics BW500 má nyní pět relé, jako doplňkové funkce nabízí také dávkování a PID regulaci a je určena především pro složitá vážicí zařízení.

Převodníky Milltronics BW500, jež byly uvedeny na trh v roce 1999, našly široké uplatnění v potravinářství, cementárenském průmyslu, při těžbě a přepravě písku, resp. kameniva či v dolech. Lze je použít ve spojení s libovolnou pásovou váhou nebo dávkovacím zařízením s až šesti tenzometry, popř. s polohovými transformátory (Linear Variable Differential Transformer – LVDT). Ze vstupních signálů zatížení a rychlosti pohybu přesně vypočítávají okamžité přepravované a celkově přepravené hmotnostní množství sypkých materiálů všeho druhu. Novou jednotku BW500/L lze použít ve spojení s pásovými vážicími systémy s jedním či dvěma tenzometry. Obě jednotky lze připojit k průmyslovým komunikačním sběrnicím Siemens Profibus-DP, Allen Bradley RIO a DeviceNet. Jsou také kompatibilní se zobrazovacími jednotkami řady Sitrans RD500 společnosti Siemens.

V převodnících obou verzí je vestavěna patentovaná funkce elektronického vyvažování tenzometrických snímačů zatížení, která umožňuje dosahovat nejvyšší možné přesnosti měření. Ideální sestavou pro úlohy vyznačující se velkou rychlostí pohybu pásu, malou roztečí podpěrných válečků a malým či rychle se měnícím zatížením pásu je kombinace převodníku Milltronics BW500 s pásovou váhou Milltronics MMI. Sestavy převodníků Milltronics BW500 s pásovými vahami Milltronics typu MSI a MMI a snímačem rychlosti pohybu pásu mají certifikáty OIML (Organisation Internationale de Métrologie Légale), MID (Measuring Instruments Directive), NTEP (National Type Evaluation Program), resp. Measurement Canada a jsou celosvětově uznávány jako stanovená měřidla.

 

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku