Nová řada průmyslových ethernetových přepínačů Moxa pro automatizaci výroby a IIoT aplikace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Vzdálené sledování stavu ethernetových přepínačů přímo ve SCADA/HMI systémech může výrobcům strojů a techniky z oblasti průmyslové automatizace dávat lepší přehled o systému a umožňovat včasnou reakci a minimalizaci výpadků.

Nejčastější obavou při nasazení přepínačů s managementem je provozní složitost související s nastavením a následnou správou. Přepínač Moxa SDS-3008 z nové řady Smart je navržen tak, aby tyto obavy eliminoval.

Díky zjednodušené konfiguraci protokolů, variabilnímu návrhu, přehlednému uživatelskému rozhraní a úzkému vertikálnímu designu krytu, je Smart přepínač SDS-3008 dokonalým řešením pro automatizační rozvaděče v jakékoli aplikaci inteligentní výroby.

nove prepinace moxa 2018 1

Nejčastější překážky při instalaci ethernetových přepínačů

Vysoká cena
Nákladné přepínače s managementem jsou cenově nevýhodné pro aplikace vyžadující pouze základní funkce monitorování a řízení. Přepínače s managementem jsou často vybaveny nadbytečnými v praxi nevyužitými funkcemi.

Omezený prostor
V automatizaci výroby se používají různé typy rozvaděčů. Jejich společnou vlastností je omezený prostor pro instalovaná zařízení.

Složitá konfigurace
Uživatelské rozhraní používané u přepínačů s managementem je orientované na zkušenosti IT pracovníků. Naproti tomu přepínače řady Smart mají uživatelské rozhraní navrženo tak, aby automatizační technik rychle zvládl nastavení potřebných funkcí a díky přehlednému zobrazení stavů mohl snadno vyřešit případný problém.

Klíčové vlastnosti průmyslového přepínače SDS-3008

  • Webové konfigurační rozhraní navržené pro extrémně snadné nastavení a zprovoznění vašeho přepínače s volbou šesti jazykových mutací
  • Variabilní instalace zahrnující různé varianty uchycení na DIN lištu nebo montáž do RACK rozvaděčů
  • Podpora průmyslových protokolů. Nastavení přepínačů jedním kliknutím pro správu přes SCADA/HMI software
  • Podpora síťové redundance RSTP/STP
  • Nastavení zabezpečení dle standardu IEC-62443

nove prepinace moxa 2018 3b

Dodavatelem širokého sortimentu síťových prvků Moxa pro průmyslový ethernet, včetně prvků pro optické a bezdrátové sítě, průmyslových počítačů, vstupně výstupních a řídicích systémů a komunikačních převodníků je společnost ELVAC a.s. Podrobnější informace najdete na internetových stránkách www.moxa.cz.

ELVAC a.s.
Hasičská 53, 700 30 Ostrava
Tel.: +420 597 407 100
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.moxa.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku