Návrh plně automatického skladu pro lékárny

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dříve nutné chození od pultu do skladu a složité hledání v něm, znamenalo nemalou ztrátu času. Dnes plně automatizovaný sklad vydá v lékárnách potřebný medikament do 8 vteřin. Takto rychlou odezvu skladu zaručují kamerové čtečky firmy Cognex DataMan® 500.

Po mnoho let bylo lékárenství prosperujícím obchodem, ale s nástupem online obchodů se tato éra chýlí ke konci. Zvýšená efektivita a optimalizace procesů je ožehavým tématem většiny profesionálních lékárníků. Poradenství a spokojení zákazníci jsou stále důležitější podmínkou pro úspěch nad konkurencí. Důležitou technologií, která přispívá k dokonalejšímu zákaznickému servisu je automatizovaný sklad. S tímto systémem je více času pro zákazníka, drahocenný čas je možno využít pro lepší servis a další prodej. Kromě rychlého vydání jsou důležité i příjem a nas-

kladnění výrobku, protože nové dodávky mohou přijíždět třeba každou hodinu. Plně automatický sklad zvládá všechny tyto úkoly s lehkostí díky kamerovým čtečkám DataMan500 firmy Cognex. DataMan500 načte kód z každého produktu a přenese načtená data do systému plánování zdrojů, takže všechno skladové zboží je katalogizováno.

DataMan_500_web

Všechny kódy pod dohledem

Manipulace s právě dodaným zbožím je s automatizovaným skladem jednoduchá a efektivní. Zaměstnanec jednoduše vybaluje dodané nesetříděné zboží na dopravník. Dopravník doveze zboží na místo, kde je každý produkt detekován a změřen pomocí kamerového systému. Ten předá polohu a rozměry produktu robotnickému ramenu, které výrobek uchopí a proveze před kamerovou čtečku DataMan500. Před čtečkou začne výrobkem rotovat, aby se načetli kódy. Kódy obsahují informace o typu léku, data spotřeby, výrobci atd. V momentě načtení všech potřebných údajů se odešlou všechny získané údaje do řídícího systému skladu.

Optimální využití prostoru

Jakmile řídící systém skladu obdrží načtené informace, přiřadí výrobku označení o odpovídající pozici ve skladu. Dopravník dopraví podle této informace výrobek na určené místo.

Kamerové systémy místo laserových čteček

Kamerová čtečka kódu DataMan500 nahradil laserovou čtečku, která se ve skladech používala dříve. DataMan500 umožňuje variabilní zaostření objektivu díky technologii tekuté čočky. To umožňuje dosáhnout velkou hloubku pole, když se produkt s kódem pohybuje před kamerou velmi rychle. S algoritmem IDMax® dosahuje čtečka DataMan500 vyšší rychlosti čtení než laserové čtečky a umožňuje načíst i zdeformované, rozostřené nebo velmi malé kódy. I kódy na reflexním obalu nepředstavují žádný problém pro DataMan500.

Schmachtl_logo_web

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vestec 185, 252 42 Jesenice
tel.: +420 244 001 500
fax: +420 244 910 700
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku