Návrh plně automatického skladu pro lékárny

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dříve nutné chození od pultu do skladu a složité hledání v něm, znamenalo nemalou ztrátu času. Dnes plně automatizovaný sklad vydá v lékárnách potřebný medikament do 8 vteřin. Takto rychlou odezvu skladu zaručují kamerové čtečky firmy Cognex DataMan® 500.

Po mnoho let bylo lékárenství prosperujícím obchodem, ale s nástupem online obchodů se tato éra chýlí ke konci. Zvýšená efektivita a optimalizace procesů je ožehavým tématem většiny profesionálních lékárníků. Poradenství a spokojení zákazníci jsou stále důležitější podmínkou pro úspěch nad konkurencí. Důležitou technologií, která přispívá k dokonalejšímu zákaznickému servisu je automatizovaný sklad. S tímto systémem je více času pro zákazníka, drahocenný čas je možno využít pro lepší servis a další prodej. Kromě rychlého vydání jsou důležité i příjem a nas-

kladnění výrobku, protože nové dodávky mohou přijíždět třeba každou hodinu. Plně automatický sklad zvládá všechny tyto úkoly s lehkostí díky kamerovým čtečkám DataMan500 firmy Cognex. DataMan500 načte kód z každého produktu a přenese načtená data do systému plánování zdrojů, takže všechno skladové zboží je katalogizováno.

DataMan_500_web

Všechny kódy pod dohledem

Manipulace s právě dodaným zbožím je s automatizovaným skladem jednoduchá a efektivní. Zaměstnanec jednoduše vybaluje dodané nesetříděné zboží na dopravník. Dopravník doveze zboží na místo, kde je každý produkt detekován a změřen pomocí kamerového systému. Ten předá polohu a rozměry produktu robotnickému ramenu, které výrobek uchopí a proveze před kamerovou čtečku DataMan500. Před čtečkou začne výrobkem rotovat, aby se načetli kódy. Kódy obsahují informace o typu léku, data spotřeby, výrobci atd. V momentě načtení všech potřebných údajů se odešlou všechny získané údaje do řídícího systému skladu.

Optimální využití prostoru

Jakmile řídící systém skladu obdrží načtené informace, přiřadí výrobku označení o odpovídající pozici ve skladu. Dopravník dopraví podle této informace výrobek na určené místo.

Kamerové systémy místo laserových čteček

Kamerová čtečka kódu DataMan500 nahradil laserovou čtečku, která se ve skladech používala dříve. DataMan500 umožňuje variabilní zaostření objektivu díky technologii tekuté čočky. To umožňuje dosáhnout velkou hloubku pole, když se produkt s kódem pohybuje před kamerou velmi rychle. S algoritmem IDMax® dosahuje čtečka DataMan500 vyšší rychlosti čtení než laserové čtečky a umožňuje načíst i zdeformované, rozostřené nebo velmi malé kódy. I kódy na reflexním obalu nepředstavují žádný problém pro DataMan500.

Schmachtl_logo_web

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vestec 185, 252 42 Jesenice
tel.: +420 244 001 500
fax: +420 244 910 700
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
ProfCom, s.r.o. (Professional Component Services) Autorizované zastoupení a distribuce produktů průmyslové automatizace značky Delta pro ČR a SR.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.