Krok do světa „Průmyslu 4.0“ s UniStream a MQTT

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejnovější inovace společnosti Unitronics jsou vaším vstupním bodem do světa „Průmyslu 4.0“. Společnost Unitronics, která je lídrem ve světě programovatelných kontrolérů, představuje funkcionalitu MQTT ve své nejnovější verzi oceňované řady PLC+HMI UniStream.


Je to jednoduché a snadné, MQTT (Message Queuing Telemetry Transport) běží přes protokol TCP/IP na základě struktury publish-subscribe.
UniStream podporuje službu MQTT jako „klienta“, který může oboje - publikovat i přijímat zprávy.

Co vše nyní UniStream podporuje:

  • Publikuje data na definovaného Zprostředkovatele (Broker) podle konfigurovaných Témat (Topic). Téma může být například Stroj; zprávy mohou obsahovat aplikační data, jako je teplota nebo tlak. UniStream může publikovat pravidelně podle časového období nastaveného v konfiguraci nebo periodicky, případně na základě určité události.
  • Přijímá data z definovaného Zprostředkovatele na definované Téma, pro které je UniStream nastaven jako příjemce.

UniStream MQTT 1

Čelem k „Průmyslu 4.0“

Kromě funkcionality MQTT podporují programovatelné kontroléry řady UniStream celou řadu komunikačních kanálů a protokolů, které poskytují připojení, jež jsou vyžadovaná v Průmyslu 4.0, včetně SQL, vestavěného webového serveru umožňujícího přístup ke kontroléru přes libovolný prohlížeč a další.

UniStream MQTT 2

Více o řadě UniStream

Bohatá nabídka funkcí podporovaných řadou UniStream zahrnuje:
Automatické ladění PID, sběr historických dat, datové tabulky a receptury, vzorkování dat zobrazované prostřednictvím vestavěných trendů a měřidel, alarmy, víceúrovňová hesla, vícejazyčnou podporu zahrnující i asijské jazyky, komunikaci s jakýmkoli zařízením přes rozhraní CANopen, CAN Layer2, MODBUS, Ethernet/IP a mnoho dalších.
All-in-One programovací software UniLogic zjednodušuje tvorbu aplikace a snižuje dobu potřebnou k programování. Vestavěné paradigma návrhu a opětovného použití umožňuje vytvářet funkce pro Ladder a také funkce vytvářené s použitím jazyka „C“, umožňuje tvorbu obrazovek HMI a tvorbu webových stránek ve více jazycích. Toto vše lze ukládat do knihovny, aby to bylo možno znovu použít v jiných projektech.
Další výhodou pro OEM výrobce i pro systémového integrátora je standardní politika péče o zákazníky společnosti Unitronics - žádné skryté náklady, žádné licenční poplatky nebo následné platby. Veškerý software, nástroje a podpora - včetně členství ve fóru Společenství Unitronics (Unitronics’ Community Forum) - jsou poskytovány bez jakéhokoliv poplatku.

UniStream MQTT 3
Unitronics tak vystupuje jako leader na trhu. Jako mezinárodní společnost s téměř třicetiletou zkušeností a více než 1 miliónem instalací získala společnost Unitronics úctu a obdiv průmyslových odborníků a zákazníků po celém světě. Unitronics je vaší jasnou volbou pro inovace, kvalitu a servis. Mezi jejími oceněními jsou:

  • Control – Engineer’s Choice award: vítěz každý rok v období 2013-2017
  • Frost & Sullivan Best Practices Awards 2016: Product Line Strategy Leadership Award
  • Golden Mousetrap –Automation & Control – Controllers, vítěz za rok 2016

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku