Jak krotit nízké průtoky kapalin a plynů s přesností švýcarských hodinek?

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pro odpověď si musíme udělat výlet nikoli do Švýcarska, ale do Holandska k výrobci hmotnostních regulátorů a průtokoměrů Bronkhorst, firmě s mnohaletými zkušenostmi a praxí.

Jejich specialitou je měření a regulace hmotnostního průtoku. Výhodou hmotnostního průtoku je jeho nezávislost na médiu. Pokud bychom měřili, za jak dlouho nám proteče jeden litr plynu potrubím
a použili různé plyny, dostaneme různá čísla. Pokud ovšem budeme měřit, za jak dlouho nám proteče pět gramů plynu, vždy nám přístroj ukáže číslo stejné. To stejné platí i pro kapaliny.
Obzvláště u kapalin je obdivuhodná schopnost regulovat nejnižší možný průtok, 0,05 g/h, to znamená, že vám za hodinu do nádoby nateče kapalina o velikosti jedné malé kapky.
Jak u plynů, tak kapalin se využívá více principů měření pro dosažení optimálního řešení pro zákazníka. Výrobky firmy Bronkhorst lze pořídit v mnoha provedeních od laboratorních s krytím IP40, přes průmyslové s krytím IP65, až po upravená zařízení do ATEX zón 1 a 2.

prutoky dex 2020 1Aplikací pro výrobky Bronkhorst je nesčetně, lze je najít téměř v každém odvětví. Z těch zajímavých lze vypíchnout třeba: dávkování lubrikantu při výrobě letadel, vývoj bioreaktorů, odorizace plynu, rychlé dávkování v medicínských výrobách, regulace infuzí na JIP a mnoho dalších, některé regulátory nám dokonce krouží nad hlavami na palubě Mezinárodní vesmírné stanice.
Pokud se tedy snažíte najít řešení, jak regulovat váš průtok, jsme tu pro vás.

D-Ex Instruments, s.r.o.
Optátova 37, 637 00 Brno
Tel.: +420 775 757 218
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.dex.cz/bronkhorst

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!