HCR CZECH: jsme připraveni řešit výrobní optimalizace našich zákazníků kolaborativní robotizací

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hanwha vstupuje s kolaborativními roboty nyní také na český a slovenský trh. Společnost HCR CZECH (Hanwha Collaborative Robots Czech) je připravena řešit Vaše potřeby v oblasti kolaborativní robotizace, včetně integrace do stávajících výrobních technologií v Česku a na Slovensku.

Po založení v roce 1952 se Hanwha rozrostla do společnosti, která má 244. místo v žebříčku korporací s největším obratem na světě - Fortune Global 500. Se svými obchodními znalostmi a synergií ve výrobě, stavebnictví, financích a službách se stala 4. největší firmou v Jižní Koreji.
A díky předvídání a rychlým reakcím na měnící se tržní podmínky se společnost stala důležitým lídrem s prvotřídním know-how v mnoha odvětvích. Se svou strategií a obrovským investicím úspěšně překonala i ty nejnáročnější výzvy v klíčových oblastech chemického, leteckého, mechatronického, solárního a finančního byznysu. Díky dlouholetému technickému know-how vyvinula Hanwha sofistikovanou řadu kolaborativních robotů, která je nyní připravená sloužit i českým a slovenským průmyslovým a výrobním společnostem.
Roboti HCR vynikají prvotřídním průmyslovým designem (oceněno německou iF DESIGN AWARD), kompletní řadou 3 typů a vynikajícím poměrem užitná hodnota / cena. Pro řešení potřeb při optimalizaci výrobních procesů, snižování nákladů a zvyšování kvality tak mohou sloužit koboti HCR-3, HCR-5 a HCR-12. Model HCR-5 disponuje certifikací dle ISO pro Cleanroom, třídy 2 a model HCR-12 má oproti srovnatelné konkurenci o 2 kg vyšší nosnost.

hcr 2019 1
Českému průmyslu aktuálně chybí zhruba 200 000 pracovníků zejména ve výrobních pozicích. Firmy si začínají uvědomovat obrovské možnosti a přínosy robotizace výroby. Vzhledem k tomu, že nedostatek pracovníků na výrobní pozice bude pokračovat i nadále, je robotizace výroby logickým krokem pro zajištění možností strategického rozvoje a růstu. České a slovenské společnosti také musí plnit náročné požadavky jejich zákazníků na neustále rostoucí dodávky daných výrobků.

hcr 2019 2
Hlavní filozofie kolaborativní robotizace společnosti HCR CZECH je následující. Dříve byla překážkou pro nasazení robotů nebo kobotů vysoká cena, což už nyní do značné míry neplatí. Firmy se potýkají s velkou fluktuací zaměstnanců a mají náklady na neustálé školení a zapracování nových pracovníků; v některých společnostech je vysoká nemocnost a tyto poté nemohou vyrábět na 100%. Dnes už se nejenom u zahraničních společností působících v Česku a na Slovensku intenzivně sledují a vyhodnocují pracovní úrazy. Růst ekonomiky s sebou nese rostoucí mzdové požadavky zaměstnanců a také akutní nedostatek skutečně kvalitních a kvalifikovaných pracovníků. Jak v Česku, tak i na Slovensku je nyní prakticky plná zaměstnanost a volní lidé na trhu práce chybí. Efektivní výroba tedy již nemůže být postavena pouze na specializované lidské práci a musí být robotizována.

hcr 2019 3
Drazí průmysloví roboti jsou nyní úspěšně doplňováni také flexibilními a univerzálními kolaborativními roboty. Tam, kde se dříve implementovalo měsíce a programovalo týdny či dny se nyní implementuje řádově ve dnech a programuje v řádu hodin. Kolaborativní roboti HCR navíc mají natolik jednoduché uživatelské prostředí, že naprogramovat tohoto robota na konkrétní výrobní operaci zabere počítačově běžně zdatnému pracovníkovi skutečně maximálně pár hodin. Koboti navíc dokáží vykonávat několik specializovaných výrobních úkonů a dovolují tak dané společnosti flexibilně měnit svou výrobní technologii na základě odvolávek svých zákazníků. Touto flexibilitou je dosaženo skutečně efektivní a maximální využití kolaborativního robota a zkracuje se tak podstatně míra návratnosti investice. Aktuálně pracujeme s kalkulacemi, kdy se investice do našich kobotů, včetně implementace do dané výrobní technologie zcela zaplatí během 12 až 18 kalendářních měsíců.

hcr 2019 4
Současná očekávání trhu jsou taková, že v nejbližších několika letech dojde k masivní robotizaci výroby v našem teritoriu. Robotizace zasáhne i do podstatně složitějších výrobních operací než dosud. Tyto složité výrobní operace mohou vykonávat koboti HCR úspěšně již nyní. Velkým tématem je aktuálně také fenomén Průmysl 4.0, k jehož dosažení vede cesta jedině přes kompletní robotizaci, ve druhém kroku přes kompletní digitalizaci výroby a zajištění autonomní spolupráce mezi jednotlivými roboty mezi sebou (Internet věcí – IoT), pokud možno bez zásahu člověka.
Specialisté společnosti HCR CZECH nabízí možnost konzultace ve Vašich výrobách a kancelářích a následně vypracování technických řešení podle konkrétních potřeb.

Detailnější informace naleznete na: www.hcr-czech.cz

HCR CZECH s.r.o.
tř. Tomáše Bati 1850, 765 02 Otrokovice
Tel.: +420 775 852 951
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.hcr-czech.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.