Dynamické DUO: MICA® polupracuje s hostitelským počítačem AIS

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tým odborníků ze společnosti AIS Automation se sídlem v Drážďanech tvoří specialisté na automatizaci a IT řešení. AIS je mezinárodně orientovaná společnost specializující se na vývoj a integraci.

Softwarová řešení této společnosti jsou upravena na míru a nacházejí uplatnění v automatizaci procesů, řízení strojů a celozávodních výrobních informačních technologiích.

Pokud se podíváme konkrétně na výrobní prostřední dodavatelů automobilového průmyslu, zjistíme, že sledování (funkce Track & Trace) jednotlivých dílů v rámci celého procesu - například při CNC obrábění - hraje stále důležitější roli. Shromážděná data je třeba důkladně analyzovat, aby bylo možné optimalizovat procesy
a zajistit náležitou kontrolu jakosti. Na jednu stranu tento postup vyžaduje zákazník. Na druhou stranu má tento typ sledování významné konkurenční výhody také přímo pro dodavatele.

duo mica 2019 1
A právě v tomto bodě vstupuje na scénu platforma HARTING MICA® ve spojení s řídicí jednotkou linky společnosti AIS FabEagle® Line Control, se kterou dohromady tvoří klíčovou komponentu pro řízení výroby. Platforma MICA® integruje další hardwarové komponenty jako například skenery 2D čárového kódu DMC (označovaný také jako Data Matrix), tlačítka pro operátory a světelnou signalizaci potřebné ke sledování materiálu na CNC lince. HARTING MICA® navíc jako zařízení spadající do kategorie edge computingu zprostředkovává komunikaci s hostitelským počítačem. Aby bylo zajištěno blokování materiálu, stará se MICA® také o řízení odpovídajícího relé v CNC stroji. Tím se předchází například vícenásobnému opracování materiálu a výrobě zmetků. V budoucnu bude platforma MICA® zajišťovat také analýzu a vyhodnocení otáček vřetene CNC stroje. Výsledky budou následně předány do hlavního počítače AIS.
Výhodou tohoto řešení je zejména vhodnost pro dané odvětví, modulární provedení a flexibilní rozšiřitelnost platformy MICA®, která s hlavním počítačem tvoří integrovaný systém chovající se jako moderní systémy Průmyslu 4.0. Dalším přínosem je nenáročná instalace a také fakt, že není třeba upravovat software systému.

duo mica 2019 2

duo mica 2019 3

Stručně

  • Načítání dat, výstrah a zpráv z procesu přes stávající rozhraní.
  • Sledování materiálu.
  • Žádné změny v existujícím softwaru.

Více informací naleznete na www.harting.cz nebo na www.harting-mica.com.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku