Dokonalá synchronizace - B&R spojuje dopravní techniku a výrobu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Díky automatizační technice společnosti B&R lze jednoduchým a přesným způsobem synchronizovat dopravní pásy a roboty. Firma poskytne snadno parametrizovatelné funkční bloky PLCopen, pomocí kterých lze realizovat funkci nazývanou Conveyor Belt Tracking - sledování dopravních pásů.


V linkových výrobních zařízeních s dopravními pásy se stále častěji používají procesy, které probíhají synchronním způsobem vůči pohybu dopravních pásů. Aby tyto procesy bylo možné provádět s vysokou přesností a rychlostí, byla doposud potřebná velmi náročná řešení řízení. Výrobní zařízení s funkcí Conveyor Belt Tracking mají tu výhodu, že výrobní proces se nikdy nezastaví a dosahují se vysoké počty vyrobených kusů.

dokonala synchronizace

Úplná integrace robotiky

Komplexnost těchto zařízení neustále stoupá a ve výrobě se stále více používají roboty. Jejich úlohy sahají od jednoduchého třídění až po náročná výrobní zpracování na běžícím dopravním pásu. Funkční bloky PLCopen společnosti B&R lze použít pro jakýkoli druh kinematiky robotů a mohou dokonce roboty synchronizovat na několika dopravních pásech. Rozhraní jsou navíc vynikajícím způsobem vhodná pro začlenění vizualizací strojů pro každou kinematiku.
Roboty se mohou během fáze synchronizace libovolně pohybovat, což umožňuje také komplexní manipulace s výrobky. Zvláštností řešení společnosti B&R je to, že dopravní pás je plně integrován do aplikace. K tomu stačí jeden externí snímač, který poskytuje informace o aktuální poloze dopravního pásu.

Nezávislost na hardwaru

Funkce Conveyor Belt Tracking společnosti B&R je nezávislá na hardwaru, a proto lze používat různé systémy pohonu s různými kinematikami. Aplikaci lze rychle vytvořit a později snadno rozšířit. Výměna robota nebo dodatečné rozšíření používaných dopravních pásů jsou bez velké náročnosti kdykoli možné. Vekou část softwaru lze dále používat beze změn.

Více naleznete na: www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku