Bezpečnostní modul PILZ PNOZ mm0.2p

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Malý, ale důmyslný bezpečnostní konfigurovatelný modul slouží pro vyhodnocení bezpečnostních prvků, jako jsou např. E-STOP tlačítka, světelné závory, bezpečnostní snímače, přepínače režimů apod. Je určen zejména pro menší a jednoúčelové stroje.

Konfigurování probíhá pomocí ověřeného PNOZ multi konfigurátoru přes rozhraní USB. LCD displej slouží k zobrazení systémových informací jako např. názvu projektu, kontrolního součtu bezpečnostního programu, provozních hodin, verze SW a HW, sériového čísla, ale hlavně k zobrazení uživatelských hlášení o stavu stroje nebo bezpečnostních prvků.

systemotronic_hlavni

Základní jednotka obsahuje 20 bezpečnostních vstupů, které však mohou být v případě potřeby konfigurovány jako standardní výstupy, 4 bezpečné polovodičové výstupy v kategorii SIL 3 a zatížitelností až 2A.

Rozhraní vpravo slouží k rozšíření o reléové kontakty (PNOZ sigma S7 až S11) s proudovou zatížitelností až 6A.

Rozhraní vlevo slouží k rozšíření o komunikační moduly, jako například PNOZmmc1p (Ethernet TCP/IP) nebo PNOZmmc2p (sériové rozhraní).

Dále lze vlevo připojit komunikační moduly PNOZmml1p pro bezpečné propojení jednotek PNOZmulti nebo PNOZmml2p pro připojení decentrálních jednotek. Ke každému PNOZmulti lze připojit až 4 tyto komunikační moduly. Na každý modul PNOZmml2p lze připojit až 4 decentrální jednotky PDP 67 8DI ION. Jedna tato jednotka má 8 bezpečnostních vstupů, umožňuje tak připojení až 4 prvků dvoukanálově. Jednotka rovněž obsahuje 8 výstupů taktovacích pulsů, které však mohou být použity jako standardní výstupy pro signalizaci nebo např. k ovládání bezpečnostních zámků. Decentrální jednotky jsou v krytí IP67, takže mohou být montovány kdekoliv na technologii bez použití pomocných rozvaděčů, přičemž provozní teplota okolí může být v rozsahu od -40°C do +70°C. Jednoduchá montáž znamená méně plánování, projektování a montážních prací. Propojovací kabel s PNOZmulti v sobě zahrnuje jak sběr dat, tak distribuci napájení.

Oficiálním zastoupením firmy PILZ GmbH pro Českou a Slovenskou republiku je Systemotronic s.r.o. Neváhejte a zavolejte nám pro více informací nebo se staňte naším pravidelným zákazníkem a získejte velmi zajímavé slevy a výhody. Získáte tak technicky i cenově bezkonkurenční produkt od hlavního světového hráče na poli bezpečnostní techniky.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku