Při výrobě zdravotnické techniky je nepřeberné množství operací, které je třeba průběžně a hlavně přesně kontrolovat. Panasonic vyvíjí a vyrábí širokou škálu detekční techniky, která je pro zdravotnickou techniku klíčová. Optické senzory se používají k detekci přítomnosti, polohy, měření s jednoznačným rozlišením kontrastu detekční kapaliny od vzduchové bubliny atd.

Bezkontaktní přenos energie a spolehlivý přenos signálů snímačů. Balluff opět přináší inovace do světa průmyslové automatizace v podobě BIC indukčních přenosových členů. Jedná se o systém, který umožňuje bezkontaktní přenos energie a spolehlivý přenos dat.

Balluff snímače pro pneumatické válce nabízejí spolehlivé, bezdotykové snímání polohy pístů všech pneumatických válců. Snímače detekují magnetické pole magnetu vloženého do pístu. Díky bezkontaktnímu snímání polohy pracují elektronické magnetické snímače Balluff spolehlivě, bez opotřebení, bez opálení kontaktů, bez zákmitů a bez lepení.

Jako jeden z předních výrobců komponent a systémů pro elektrotechniku a automatizaci nabízí společnost Eaton také širokou škálu bezkontaktních snímačů v několika výrobkových řadách pro indukční, kapacitní a optické snímání.

Nezkreslená LED technologie a nejnovější verze Fresnelových čoček jsou kombinovány v těchto snímačích a tvoří inovovaný velmi výkonný optoelektronický snímač. V praxi to znamená spolehlivě potlačené pozadí pro vylepšenou opakovatelnost a precizní spínací odezvu i ve větší spínací vzdálenosti.

Detekce (z latinského detegó, odkrývám, odhaluji) je podstatnou součástí automatizace. V závislosti na tom, co se má detekovat, může mít velmi rozdílné podoby. Tradiční značka Telemecanique Sensors nabízí ucelenou řadou komponent pro detekci, která podstatně zjednodušuje výběr vhodného typu snímače, snižuje náklady na skladování náhradních dílů a usnadňuje montáž, nastavení i údržbu snímačů.

Je tomu pár dní, co se do naší redakce dostala zpráva o znovuoživení značky Telemecanique, která spadala pod křídla společnosti Schneider Electric. Vzhledem k tomu, že se v názvu značky nově objevilo i slovo Sensors, zeptal jsem se na pravý stav věci toho nejpovolanějšího – produktového manažera detekce, pana Antonína Zajíčka.

Společnost Badger Meter Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností Badger Meter, Inc., USA, se sídlem v Milwaukee, Wisconsin. S obratem více než 350 miliónů eur a s více než 1 300 zaměstnanci po celém světě patří Badger Meter již od roku 1905 k vedoucím společnostem v oblasti prodeje a výroby průtokoměrů a kontrolních přístrojů.

Senzory posunutí jsou nepostradatelné při bezkontaktním měření výšky, tloušťky a dalších rozměrů při řízení výrobních linek. Nicméně zabudovat je do systémů stroje představovalo vždy problém. Optický konfokální senzor posunutí řeší tyto problémy způsobem, který by s tradiční technologií triangulačního měření nebyl možný.

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.