S více než padesátiletou zkušeností v oblasti snímačové technologie je společnost Balluff na tomto poli celosvětově uznávaným specialistou. Sofistikované technologie, aplikovaná špičková elektronika, individuální konzultace, speciální řešení pro zákazníka a prvotřídní servis jsou hlavními přednostmi charakterizujícími společnost Balluff GmbH.

V poslední době nás opět zaskočila firma Honeywell uvedením na trh nové řady velmi přesných snímačů tlaku z řady ABP. Jedná se o čidla využívající piezorezistivní materiál – oxid křemičitý. Piezoelektrický jev objevili v roce 1880 bratři Curieovi, kteří zpozorovali, že se v určitých materiálech pod vlivem geometrických změn (deformací) indukuje elektrický náboj.

Systém indukčních vazebních členů zabezpečuje zkrácení doby taktu, minimalizaci prostojů a maximální flexibilitu. Když se mají přenášet signály na ramenu robota podávacích systémů na úroveň řízení, narážejí konvenční kontakty často na meze.

Ve většině výrobních situací mohou být sledovací systémy zbytečně náročné – příliš drahé, příliš mnoho funkcí a příliš komplikované. Naproti tomu sledovací snímače Balluff lze snadno nastavit, jednoduše se používají a počáteční investice se vám vrátí mnohem rychleji.

Automatizované části výroby pracují bez zásahu lidské ruky a celý průběh je pod bezpečným dohledem řídicích systémů. Aby se však řídící logika mohla objektivně rozhodovat, je nutné ji poskytnout zpětnou vazbu – „smysly linky". Tyto informace zajistí příslušné senzory. Je třeba měřit teplotu, vlhkost, tlak, přítomnost kovu, pozici objektu, vzdálenost atd.

Společnost Eaton, zaměřená na správu napájení, uvedla na trh novou řadu E75/E76 velmi výkonných fotoelektrických senzorů. Poprvé jsou na trh uváděny senzory, které mají významně zvýšený rozsah detekce, a u kterých je možné na místě instalace nastavit potlačení pozadí. Klíčem k těmto vlastnostem je technologie IntelliView.

Teplota je v průmyslových podmínkách nejčastěji měřenou neelektrickou fyzikální veličinou. Regulace teploty je často rozhodující pro vlastní kvalitu výsledného produktu nebo procesu a pro bezpečnost provozu. Přesnost měření teploty má velký vliv na úspory energie a náklady na údržbu a opravy provozních či výrobních zařízení a také na životnost a spolehlivost technologií.

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!