Dříve nutné chození od pultu do skladu a složité hledání v něm, znamenalo nemalou ztrátu času. Dnes plně automatizovaný sklad vydá v lékárnách potřebný medikament do 8 vteřin. Takto rychlou odezvu skladu zaručují kamerové čtečky firmy Cognex DataMan® 500.

Sedmý díl bude zaměřen na prahování a detekci hran u objektů. Prahováním rozumíme takovou úpravu obrazu, při které dochází k podstatné redukci počtu jasových úrovní. Detekcí hran se říká procesu, který automaticky detekuje místa v obraze kde se nejvíce mění hodnoty jasu.

V šestém díle se budeme zabývat opět zpracováním obrazu, jehož výstupem je opět obraz. Dvourozměrná data vstupního obrazu jsou transformována do dvourozměrných dat výstupního obrazu. Obraz upravujeme, abychom potlačili jeho nedostatky a vady, a naopak abychom v obraze zdůraznili ty informace, které budeme v dalších krocích strojového vidění využívat.

Přítomnost osoby, která se vyskytuje v nebezpečné oblasti nebo do ní vstupuje, může detekovat mnoho alternativních zařízení. Výběr nejlepší možnosti v daném konkrétním případě závisí na mnoha faktorech, k nimž patří: četnost výskytu, doba zastavení rizika, důležitost dokončení strojního cyklu, zadržení vymrštěných částí, kapalin, mlhy, výparů apod.

Čtení registračních značek automobilů je poměrně častou úlohou, řešenou různými obecnými i jednoúčelovými kamerovými systémy. V prostředí systému strojového vidění VisionLab jsou všechny mechanismy čtení soustředěny do jednoho kroku. Krok lokalizuje registrační značku v zadaném regionu vstupního obrazu a následně ji přečte.

Ve čtvrtém dílu se budeme zabývat analýzou obrazu, kde máme na mysli zjištění globálních vlastností obrazu, který poskytuje kamera a který je obvykle na vstupu řetězce kroků systému strojového vidění. Budeme se tedy zajímat o statistické metody hodnocení jasů množin pixelů a nikoliv o další porozumění obsahu obrazu ve smyslu hledání objektů a vztahů mezi nimi.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku