Revoluční trojrozměrný solární panel s účinností více jak 25%

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Americká společnost Solar 3D představila první prototyp nového trojrozměrného fotovoltaického článku u kterého tvrdí, že může dosáhnout revolučně vysoké efektivity 25,47%, oproti dnešním konvenčním solárním článkům, jejichž efektivita se pohybuje kolem 15%.

Klasické fotovoltaické články odrazí zhruba 30% dopadnutého světla, principem trojrozměrného fotovoltaického článku je, že k těmto odrazům nedochází. Na energii se tak přemění více slunečního světla. Společnost zároveň prohlašuje, že výroba těchto článků bude výrazně efektivnější a cenově dostupnější.

solar3d_1

Na vývoji spolupracovala i společnost Panasonic. Při vývoji se ve výzkumu inspirovali u optických vláken. Trojrozměrná konstrukce článků obsahuje mikro-fotovoltaické struktury, které zachytí fotony do pasti na tak dlouho, dokud nebudou převedeny na elektrony.

solar3d_2

Další ohromnou výhodou je, že u trojrozměrných buněk neklesá jejich efektivita při špatném úhlu světla, např. ráno a večír. Když se tak pohybuje slunce po obloze, jejich výkonost je stálá, jako by bylo slunce přímo nad nimi.

solar3d_3

Věříme, že pokud se v praxi skutečně prokáže, že efektivita bude téměř 2 vyšší než u konvenčních fotovoltaických panelů za stejnou cenu, bude to na fotovoltaickém trhu neskutečný boom.

Zdroj: http://www.solar3d.com/

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.