Revoluční trojrozměrný solární panel s účinností více jak 25%

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Americká společnost Solar 3D představila první prototyp nového trojrozměrného fotovoltaického článku u kterého tvrdí, že může dosáhnout revolučně vysoké efektivity 25,47%, oproti dnešním konvenčním solárním článkům, jejichž efektivita se pohybuje kolem 15%.

Klasické fotovoltaické články odrazí zhruba 30% dopadnutého světla, principem trojrozměrného fotovoltaického článku je, že k těmto odrazům nedochází. Na energii se tak přemění více slunečního světla. Společnost zároveň prohlašuje, že výroba těchto článků bude výrazně efektivnější a cenově dostupnější.

solar3d_1

Na vývoji spolupracovala i společnost Panasonic. Při vývoji se ve výzkumu inspirovali u optických vláken. Trojrozměrná konstrukce článků obsahuje mikro-fotovoltaické struktury, které zachytí fotony do pasti na tak dlouho, dokud nebudou převedeny na elektrony.

solar3d_2

Další ohromnou výhodou je, že u trojrozměrných buněk neklesá jejich efektivita při špatném úhlu světla, např. ráno a večír. Když se tak pohybuje slunce po obloze, jejich výkonost je stálá, jako by bylo slunce přímo nad nimi.

solar3d_3

Věříme, že pokud se v praxi skutečně prokáže, že efektivita bude téměř 2 vyšší než u konvenčních fotovoltaických panelů za stejnou cenu, bude to na fotovoltaickém trhu neskutečný boom.

Zdroj: http://www.solar3d.com/

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku