Největší projekt solární elektrárny na světě bude 100krát větší než kterýkoli jiný na planetě

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

200 gigawattů sluneční energie. 200 miliard dolarů. 100 000 pracovních míst. Jedná se o čísla související s projektem SoftBank Solar, který se má stát největší solární elektrárnou na světě.

A to všechno díky dohodě podepsané mezi Saúdskou Arábií a japonským konsolidačním podnikem SoftBank Vision Fund. Tento krok by mohl pomoci Saúdské Arábii, největšímu vývozci ropy na světě, od fosilních paliv k obnovitelné energii.

nejvetsi solarni el 2018 1

Saudové a SoftBank podepsali memorandum o dohodě, aby dále pokračovaly v masivním vývoji v oblasti solární energie, který by do roku 2030 mohl vytvářet na stovky gigawattů. Zakladatel společnosti SoftBank Masayoshi Son a Saudský korunní princ Mohammed Bin Salman odhalili plán koncem března. Korunní princ řekl: „Je to obrovský krok v lidské historii. Je to odvážné, riskantní, ale doufáme, že se nám to podaří.
Projekt je plánován pro saúdskou poušť. Podle údajů společnosti Bloomberg New Energy Finance by projekt mohl být zhruba 100krát větší než další největší solární elektrárna. Navíc by se mohl více než zdvojnásobit obrat fotovoltaického průmyslu oproti loňskému roku. Investice ve výši 200 miliard dolarů půjde na solární panely, baterie pro skladování energie a výrobní zařízení solárních panelů v Saúdské Arábii. Počáteční fáze projektu bude mít za cíl postavit solární elektrárnu o výkonu 7,2 gigawattů v ceně 5 miliard dolarů.

nejvetsi solarni el 2018 2
Solární projekt od SoftBank by mohl pro Saúdskou Arábii znamenat obrovský odklon od ropy a cestu k čisté energii. Bloomberg uvedl, že v současné době je v zemi pouze malý solární projekt a převážnou část své elektřiny získávají prostřednictvím ropných zdrojů, i když jsou jednou z nejslunnějších zemí na světě.
Tato obrovská sázka na obnovitelné zdroje navíc uvolní spoustu domácí produkce ropy pro vývoz, přičemž pravděpodobně ušetří také domácí zdroje plynu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku