Největší projekt solární elektrárny na světě bude 100krát větší než kterýkoli jiný na planetě

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

200 gigawattů sluneční energie. 200 miliard dolarů. 100 000 pracovních míst. Jedná se o čísla související s projektem SoftBank Solar, který se má stát největší solární elektrárnou na světě.

A to všechno díky dohodě podepsané mezi Saúdskou Arábií a japonským konsolidačním podnikem SoftBank Vision Fund. Tento krok by mohl pomoci Saúdské Arábii, největšímu vývozci ropy na světě, od fosilních paliv k obnovitelné energii.

nejvetsi solarni el 2018 1

Saudové a SoftBank podepsali memorandum o dohodě, aby dále pokračovaly v masivním vývoji v oblasti solární energie, který by do roku 2030 mohl vytvářet na stovky gigawattů. Zakladatel společnosti SoftBank Masayoshi Son a Saudský korunní princ Mohammed Bin Salman odhalili plán koncem března. Korunní princ řekl: „Je to obrovský krok v lidské historii. Je to odvážné, riskantní, ale doufáme, že se nám to podaří.
Projekt je plánován pro saúdskou poušť. Podle údajů společnosti Bloomberg New Energy Finance by projekt mohl být zhruba 100krát větší než další největší solární elektrárna. Navíc by se mohl více než zdvojnásobit obrat fotovoltaického průmyslu oproti loňskému roku. Investice ve výši 200 miliard dolarů půjde na solární panely, baterie pro skladování energie a výrobní zařízení solárních panelů v Saúdské Arábii. Počáteční fáze projektu bude mít za cíl postavit solární elektrárnu o výkonu 7,2 gigawattů v ceně 5 miliard dolarů.

nejvetsi solarni el 2018 2
Solární projekt od SoftBank by mohl pro Saúdskou Arábii znamenat obrovský odklon od ropy a cestu k čisté energii. Bloomberg uvedl, že v současné době je v zemi pouze malý solární projekt a převážnou část své elektřiny získávají prostřednictvím ropných zdrojů, i když jsou jednou z nejslunnějších zemí na světě.
Tato obrovská sázka na obnovitelné zdroje navíc uvolní spoustu domácí produkce ropy pro vývoz, přičemž pravděpodobně ušetří také domácí zdroje plynu.

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.