Elektromobilita a její budoucnost

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Když se ještě před několika lety řeklo elektromobil, většině lidí se vybavilo nějaké futuristicky vyhlížející auto, které mělo daleko ke každodennímu použití na našich silnicích.

Dnes, v době kdy už i největší tuzemská automobilka plánuje uvedení hybridního Superbu v příštím roce a první plně elektrické vozidlo značky Škoda v roce 2020, jsme k výraznému rozšíření tohoto způsobu pohonu vozidel blíže, než kdy dříve.

Na světě v současné chvíli jezdí 3,1 milionu elektromobilů a světový trh rostl o 57%. První milion elektromobilů překonala nejdříve Čína, po roce následovaná Evropou a v současnosti se přidává i USA. Pro srovnání, v České republice je cca 2000 elektromobilů a jejich prodej meziročně roste o 66%. Klasických automobilů je podle posledních údajů v České republice 5,7 milionu. Tento poměr se však s velkou pravděpodobností do budoucna změní. Výrazným signálem je pro český trh právě výroba elektromobilu s logem okřídleného šípu. Podle některých odhadů bude v Evropě během 10 let podíl elektromobilů až 30%.
Prodeje podporuje i dotační podpora elektromobilů, kde se již přesunula ze státní správy i do soukromé sféry podporou podniků. Například malé firmě pokryje dle serveru www.elektromobilita-cz.com dotace cca 30% pořizovací ceny elektromobilu. Současně byla vypsána dotace na neveřejné nabíjecí stanice pro firemní automobily.

budoucnost elektromobility 2
Ať už si myslíme o elektromobilech cokoliv, nelze přehlédnout investiční příležitosti, které se s jejich příchodem objevují. Národní akční plán čisté mobility české vlády se zabývá vybudováním infrastruktury, tedy nabíjecích stanic. Ať už stanic, které budou schopny dobít elektromobil v řádu minut (DC nabíjecí stanice), tak i stanic, které dobíjejí pomaleji, ale jsou levnější a mohou se více rozšířit z důvodu nižší potřeby příkonu (AC dobíjecí stanice).
Společnost Phoenix Contact založila divizi elektromobility již v roce 2013 a od té doby získal řadu významných zákazníků.
V současné době vyvíjí a vyrábí nejen kompletní sortiment komponentů pro výrobu nabíjecích stanic, ale i řešení. Mezi novinky patří technologie HPC (High Power Charging), které umožňuje nabít elektromobil v průběhu 3-5 minut na dojezd 100 km. Další novinkou jsou sady komponentů potřebných pro výrobu soukromých nabíjecích stanic s cenami výrazně pod hranicí 10.000 Kč, nebo i komerčních nabíjecích stanic, jejichž provoz je možné pravidelně vyhodnocovat a fakturovat registrovaným klientům měsíčně skutečné využití nabíječky.

budoucnost elektromobility 1
Technickou a obchodní podporu produktům z oblasti elektromobility zajišťuje tým Phoenix Contact Česká republika ve spolupráci s PHOENIX CONTACT E-Mobility GmbH.
Více informací o produktech, které firma nabízí, najdete na internetové stránce www.phoenixcontact.cz/emobilita.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47, 617 00 Brno
Tel.: +420 542 213 401
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.