Audi spustilo pilotní projekt inteligentního řízení elektřiny

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německý výrobce automobilů Audi oznámil spuštění pilotního projektu Audi Smart Energy Network. Jednoduše řečeno, jedná se o systém obsahující stacionární baterie, kterým dodávají energie solární panely, a jehož cílem je vyrovnávat zvýšenou poptávku z elektrické sítě po připojení elektromobilů, aby nedošlo k jejímu přetížení a kolapsu.

Audi tento pilotní projekt realizuje ve svém domovském městě Ingolstadtu a oblasti Curychu spolu s dalšími partnery. Jedná se o kombinování různých velikostí fotovoltaických systémů se stacionárními akumulátory. Řídící software Curych start-up společnosti Ampard distribuuje solární energii inteligentně na základě aktuální nebo plánované poptávky z dobíjení elektromobilů, domácnosti a topení. Jedinečným rysem pilotního projektu je, že spolupracuje také s rozvodnou sítí. Přes zabudované komunikační rozhraní jsou totiž všechny systémy propojeny do virtuální elektrárny a tvoří inteligentní síť tzv. smart grid.

audi etron 2019 2
Připojená zařízení do domácího úložiště tak zajišťují rovnováhu energetické sítě. Jinými slovy, vyrovnávají výkyvy mezi výrobou a spotřebou energie a stabilizují energetickou síť dočasným ukládáním menšího množství energie do stacionárních baterií v krátkém čase. To optimalizuje vlastní spotřebu. „Podíváme-li se na elektromobilitu v kontextu celkového systému zásobování energií, který je stále více založen na obnovitelných zdrojích energie, hrajeme průkopnickou roli na trhu s vyrovnávací energií – což umožňuje výrobcům v rámci pilotního projektu dodávat energii do sítě. To je nyní poprvé možné i na úrovni jednotlivých domácností, což pomáhá vyrovnávat celou energetickou síť,“ poznamenal Dr. Hagen Seifert, ředitel koncepcí udržitelných produktů společnosti Audi.

audi etron 2019 1
Audi se v rámci snahy o mobilitu bez emisí také zaměřuje na služby, které přesahují rámec automobilu jako produktu. Jedním z důležitých aspektů je vzájemný vztah mezi všemi oblastmi života, kde se auto propojí prostředím. Zvláštní pozornost je věnována službám, které zahrnují interakci mezi automobilem a životním prostředím.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2022

Číslo je zaměřené na průmyslovou robotiku, PLC, průmyslové počítače, řídicí systémy a operátorské panely.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku