Audi spustilo pilotní projekt inteligentního řízení elektřiny

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německý výrobce automobilů Audi oznámil spuštění pilotního projektu Audi Smart Energy Network. Jednoduše řečeno, jedná se o systém obsahující stacionární baterie, kterým dodávají energie solární panely, a jehož cílem je vyrovnávat zvýšenou poptávku z elektrické sítě po připojení elektromobilů, aby nedošlo k jejímu přetížení a kolapsu.

Audi tento pilotní projekt realizuje ve svém domovském městě Ingolstadtu a oblasti Curychu spolu s dalšími partnery. Jedná se o kombinování různých velikostí fotovoltaických systémů se stacionárními akumulátory. Řídící software Curych start-up společnosti Ampard distribuuje solární energii inteligentně na základě aktuální nebo plánované poptávky z dobíjení elektromobilů, domácnosti a topení. Jedinečným rysem pilotního projektu je, že spolupracuje také s rozvodnou sítí. Přes zabudované komunikační rozhraní jsou totiž všechny systémy propojeny do virtuální elektrárny a tvoří inteligentní síť tzv. smart grid.

audi etron 2019 2
Připojená zařízení do domácího úložiště tak zajišťují rovnováhu energetické sítě. Jinými slovy, vyrovnávají výkyvy mezi výrobou a spotřebou energie a stabilizují energetickou síť dočasným ukládáním menšího množství energie do stacionárních baterií v krátkém čase. To optimalizuje vlastní spotřebu. „Podíváme-li se na elektromobilitu v kontextu celkového systému zásobování energií, který je stále více založen na obnovitelných zdrojích energie, hrajeme průkopnickou roli na trhu s vyrovnávací energií – což umožňuje výrobcům v rámci pilotního projektu dodávat energii do sítě. To je nyní poprvé možné i na úrovni jednotlivých domácností, což pomáhá vyrovnávat celou energetickou síť,“ poznamenal Dr. Hagen Seifert, ředitel koncepcí udržitelných produktů společnosti Audi.

audi etron 2019 1
Audi se v rámci snahy o mobilitu bez emisí také zaměřuje na služby, které přesahují rámec automobilu jako produktu. Jedním z důležitých aspektů je vzájemný vztah mezi všemi oblastmi života, kde se auto propojí prostředím. Zvláštní pozornost je věnována službám, které zahrnují interakci mezi automobilem a životním prostředím.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.