Ve snaze využít potenciál silných větrů, které se nacházejí ve vysokých výškách, společnost Altaeros Energies vyvinula pohyblivou větrnou elektrárnu Airborne. Jedná se o jakýsi hybrid mezi tradiční větrnou elektrárnou a létajícím balónem.

Všichni víme, že větrné elektrárny jsou jedním z nejpoužívanějších způsobů pro získávání čisté elektrické energie z větru. Jenže tyto elektrárny mají i své nevýhody a své odpůrce a to hlavně díky hluku, který vzniká při rotaci lopatek vrtulí a díky neúmyslnému zabíjení ptáků.

Technologie větrných elektráren má za sebou již dlouhou cestu. V současné době větrné technologie umožňují vytvářet čistou energii v blízkosti nad zemí či u pobřeží. Ale co když existuje technologie, která dokáže využít větrnou energii, která proudí ve výšce cca. 500 m nad zemí?

Stavby větrných elektráren často vyvolávají množství diskusí. Přestože je větrná energie čistá a výstavba větrných elektráren přináší nová pracovní místa, mnoho lidí má pocit, že žít v blízkosti větrné elektrárny není ideální. Kritika se vznáší nad hlukem z turbín, potenciálním nebezpečím, které představují rotující lopatky pro ptáky a na pokaženém rázu krajiny.

Minulý týden francouzská vláda oznámila zahájení výběrového řízení na výstavbu pěti větrných farem v celkové výši 10,27 miliard eur. Cílem je omezit dlouhodobou závislost země na atomových elektrárnách a zvyšovat podíl energie z obnovitelných zdrojů.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku