Výměna plochých solárních panelů za trojrozměrné struktury by mohla výrazně změnit ekonomické přínosy ze solární energie a zlevnit tak její energii. Slunce vyzařuje okolo 87 Petawattů energie a jen pouhý zlomek této energie dokáže lidstvo převést na elektrickou energii a ulevit tak světu od závislosti na ropě.

Společnost zaměřená na solární panely a fotovoltaické systémy Solarcentrum je o krok blíže k dokončení stavby největší solární „střechy“ v Londýně a to solárního zastřešení železničního mostu Blackfriars. Až bude projekt dokončen, očekává se, že se stane největším „solárním mostem“ na světě.

Společnost SMA Solar Technology AG (SMA) slavnostně zahájila stavbu největšího servisního centra fotovoltaických střídačů na světě. Na celkové ploše 24 000 metrů čtverečních zde bude společnost SMAjiž od jara 2012 realizovat svoji servisní činnost s cílem co nejvíce rozvinout širokou škálu služeb nabízenou zákazníkům po celém světě.

Ostrovní nebo také „off-grid“ systémy jsou systémy nezávislé na dodávkách energie z distribuční sítě – jakési soběstačné energetické ostrůvky. Na mnoha místech světa ani jiné možnosti zásobování elektrickou energií nejsou, neboť je ještě stále dost oblastí mimo dosah rozvodné sítě: vysokohorské chaty, osady v pouštích, vědecké stanice uprostřed džungle nebo naopak v ledových pustinách Antarktidy…

Stuttgartská skupina Lapp prezentovala na letošním veletrhu Intersolar Europe 2011 řadu nově vyvinutých produktů pro celosvětově dynamicky se rozvíjející oblast fotovoltaiky. V návaznosti na extrémně plochý konektor EPIC® SOLAR 4 Thin představuje Lapp nový miniaturní připojovací box pro organické fotovoltaické panely.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku