Společnost zaměřená na solární panely a fotovoltaické systémy Solarcentrum je o krok blíže k dokončení stavby největší solární „střechy“ v Londýně a to solárního zastřešení železničního mostu Blackfriars. Až bude projekt dokončen, očekává se, že se stane největším „solárním mostem“ na světě.

Společnost SMA Solar Technology AG (SMA) slavnostně zahájila stavbu největšího servisního centra fotovoltaických střídačů na světě. Na celkové ploše 24 000 metrů čtverečních zde bude společnost SMAjiž od jara 2012 realizovat svoji servisní činnost s cílem co nejvíce rozvinout širokou škálu služeb nabízenou zákazníkům po celém světě.

Ostrovní nebo také „off-grid“ systémy jsou systémy nezávislé na dodávkách energie z distribuční sítě – jakési soběstačné energetické ostrůvky. Na mnoha místech světa ani jiné možnosti zásobování elektrickou energií nejsou, neboť je ještě stále dost oblastí mimo dosah rozvodné sítě: vysokohorské chaty, osady v pouštích, vědecké stanice uprostřed džungle nebo naopak v ledových pustinách Antarktidy…

Stuttgartská skupina Lapp prezentovala na letošním veletrhu Intersolar Europe 2011 řadu nově vyvinutých produktů pro celosvětově dynamicky se rozvíjející oblast fotovoltaiky. V návaznosti na extrémně plochý konektor EPIC® SOLAR 4 Thin představuje Lapp nový miniaturní připojovací box pro organické fotovoltaické panely.

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!