CERTIFIKOVANÝ kurz: Aplikace normy ČSN EN ISO 13849-1 s využitím softwaru SISTEMA pro bezpečnost strojů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Školicí centrum Schneider Electric si dovoluje čtenáře magazínu ElektroPrůmysl.cz pozvat na certifikovaný kurz zaměřený na stanovení, resp. výpočet požadované (PLr) a ověření dosažené (PL) úrovně vlastností – s využitím softwaru SISTEMA.

Volně dostupný software SISTEMA zjednodušuje stanovení, resp. výpočet požadované (PLr) a ověření dosažené úrovně (PL) vlastností v souladu s ČSN EN ISO 13 849-1.
Umožňuje modelování struktury bezpečnostních a ovládacích systémů na základě již definovaných architektur. Ukážeme vám, jak krok za krokem vkládat parametry potřebné pro provedení analýzy rizik – požadovanou úroveň vlastností PLr, kategorii bezpečnostních částí ovládacích systémů (SRP/CS), opatření proti poruchám se společnou příčinou (CCF) na vícekanálových systémech, střední dobu do nebezpečné poruchy každého kanálu (MTTFd) a diagnostické pokrytí (DC). Uvidíte, že při změně jakéhokoliv parametru se ihned a spolehlivě aktualizují všechny související hodnoty. O takové rychlosti a flexibilitě si mohou nechat zastánci klasické početní (k chybám náchylné) metody jen zdát.

kurz ISO 13849 1 2
Zásadní zjednodušení návrhu si poté vyzkoušíme s využitím knihoven jednotlivých bezpečnostních prvků Schneider Electric. Jistě oceníte i možnost celý projekt si vytisknout – včetně kompletní dokumentace a výstupního protokolu.

Cíle kurzu

  • Vzorová ukázka aplikace normy ČSN EN ISO 13849-1 na již certifikovaných zapojeních bezpečnostních prvků.
  • Aplikace softwaru SISTEMA na reálném strojním zařízení od stanovení požadované úrovně vlastností PLr až po ověření dosažené úrovně vlastností PL.
  • Generování certifikátu a rozbor informací v něm uvedených.
  • Předání užitečných tipů a triků.

kurz ISO 13849 1 1

kurz ISO 13849 1 3

Registrace

Registraci není radno odkládat, kapacita praktického školení je omezena 10 účastníky. Uvede-li zájemce o školení do pole Poznámka kód ETH_07, obdrží po absolvování 200CZK voucher do známého hypermarketu.

Případné dotazy rád zodpoví garant kurzu:
Manažer Školicího centra – Bc. Rudolf Princ
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.