ZAT pořádá 14. Zákaznický den v lednu 2017

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ZAT, český výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl, pořádá 19. ledna 2017 už 14. Zákaznický den. „V příštím roce slavíme 55. výročí založení firmy. Hlavní motto Zákaznického dne je proto Známe A Tvoříme.

Známe odráží naše zkušenosti a kompetence, Tvoříme pak naše vize a plány do budoucna,“ říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT a.s.

zakaznicky den 2017 1

Budoucnost vidí firma především ve vývoji dalších moderních řešení svého řídicího systému SandRA, který už v současné době obsahuje prvky Průmyslu 4.0 a v rozvoji tzv. smart systémů pro různé oblasti průmyslu a infrastruktury. „Naše řídicí systémy budou ovládat energie od zdrojů přes transfer, distribuci až ke spotřebě. S pomocí inteligentních systémů budeme zpracovávat informace pro efektivní rozhodování nejenom v průmyslu ale i v nevýrobní sféře,“ upřesňuje Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.

zakaznicky den 2017 2

Návštěvníky čekají technické novinky

Účastníky Zákaznického dne čeká v dopolední části příjemné překvapení. Odpolední blok bude opět zaměřený na odborné workshopy. Pavel Kulík, ředitel útvaru Technický rozvoj, představí technické novinky řídicího systému SandRA. V oblasti hardware půjde zejména o nové typy kompaktních stanic řady SandRA Z210, u softwaru o nové funkce návrhových nástrojů Pertinax a Projektové databáze Pertinax a nové funkčnosti v oblasti vizualizace a komunikací v řídicích systémech SandRA. Karel Stočes, ředitel divize Jaderná energetika, seznání účastníky s novými procesy pro bezpečnostní systémy SandRA Z100. Bude hovořit také o zkušenostech s nasazením RRCS, RCS, RTB v jaderné elektrárně Pakš v Maďarsku a RRCS v jaderné elektrárně Jaslovské Bohunice. V klasické energetice se chce ZAT zaměřit zejména na rozvoj řídicích systémů a doprovodných služeb v oblasti distribuce energie a optimalizace výroby a spotřeby energií. František Kural, ředitel divize Energetika, představí aktuální novinky a rozvoj stávajících produktů. Segmentem, kterému ZAT věnuje zvýšenou pozornost, jsou řídicí systémy pro tzv. smart systémy. Jde o oblast drážních systémů, bioplynových stanic, tepláren atd. Václav Janoch, ředitel divize Smart systémy, představí vývoj technologií v oblasti IoT (internetu věcí) v kontextu Průmyslu 4.0. „Srdečně zveme na Zákaznický den nejenom naše partnery, ale i ty odborníky, které problematika řídicích systémů zajímá. Budou vám zde k dispozici také naši vývojoví pracovníci, projít si můžete i naši zkušebnu,“ uzavírá Ivo Tichý.

zakaznicky den 2017 3

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než 50letou historií. Je uznávaným dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů.
Firma ZAT sídlí v Příbrami a má pobočku v Plzni. Má vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také výrobcem zdravotnických přístrojů. Firma zaměstnává cca 350 pracovníků, z nichž má 80 % středoškolské a vysokoškolské vzdělání.

Více na www.zat.cz.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz unor 2019 S

ElektroPrůmysl.cz, únor 2019

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti s NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Odborné semináře OEZ 2019 Registrujte se zdarma. Opravy a rekonstrukce rozvaděčů nn, správná volba proudových chráničů, selektivita jištění v programu Sichr.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.