ZAT pořádá 14. Zákaznický den v lednu 2017

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost ZAT, český výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl, pořádá 19. ledna 2017 už 14. Zákaznický den. „V příštím roce slavíme 55. výročí založení firmy. Hlavní motto Zákaznického dne je proto Známe A Tvoříme.

Známe odráží naše zkušenosti a kompetence, Tvoříme pak naše vize a plány do budoucna,“ říká Ivo Tichý, člen představenstva ZAT a.s.

zakaznicky den 2017 1

Budoucnost vidí firma především ve vývoji dalších moderních řešení svého řídicího systému SandRA, který už v současné době obsahuje prvky Průmyslu 4.0 a v rozvoji tzv. smart systémů pro různé oblasti průmyslu a infrastruktury. „Naše řídicí systémy budou ovládat energie od zdrojů přes transfer, distribuci až ke spotřebě. S pomocí inteligentních systémů budeme zpracovávat informace pro efektivní rozhodování nejenom v průmyslu ale i v nevýrobní sféře,“ upřesňuje Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT.

zakaznicky den 2017 2

Návštěvníky čekají technické novinky

Účastníky Zákaznického dne čeká v dopolední části příjemné překvapení. Odpolední blok bude opět zaměřený na odborné workshopy. Pavel Kulík, ředitel útvaru Technický rozvoj, představí technické novinky řídicího systému SandRA. V oblasti hardware půjde zejména o nové typy kompaktních stanic řady SandRA Z210, u softwaru o nové funkce návrhových nástrojů Pertinax a Projektové databáze Pertinax a nové funkčnosti v oblasti vizualizace a komunikací v řídicích systémech SandRA. Karel Stočes, ředitel divize Jaderná energetika, seznání účastníky s novými procesy pro bezpečnostní systémy SandRA Z100. Bude hovořit také o zkušenostech s nasazením RRCS, RCS, RTB v jaderné elektrárně Pakš v Maďarsku a RRCS v jaderné elektrárně Jaslovské Bohunice. V klasické energetice se chce ZAT zaměřit zejména na rozvoj řídicích systémů a doprovodných služeb v oblasti distribuce energie a optimalizace výroby a spotřeby energií. František Kural, ředitel divize Energetika, představí aktuální novinky a rozvoj stávajících produktů. Segmentem, kterému ZAT věnuje zvýšenou pozornost, jsou řídicí systémy pro tzv. smart systémy. Jde o oblast drážních systémů, bioplynových stanic, tepláren atd. Václav Janoch, ředitel divize Smart systémy, představí vývoj technologií v oblasti IoT (internetu věcí) v kontextu Průmyslu 4.0. „Srdečně zveme na Zákaznický den nejenom naše partnery, ale i ty odborníky, které problematika řídicích systémů zajímá. Budou vám zde k dispozici také naši vývojoví pracovníci, projít si můžete i naši zkušebnu,“ uzavírá Ivo Tichý.

zakaznicky den 2017 3

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s více než 50letou historií. Je uznávaným dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů.
Firma ZAT sídlí v Příbrami a má pobočku v Plzni. Má vlastní vývoj, projekci, výrobu, instalaci i servis elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také výrobcem zdravotnických přístrojů. Firma zaměstnává cca 350 pracovníků, z nichž má 80 % středoškolské a vysokoškolské vzdělání.

Více na www.zat.cz.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2018 clanek

ElektroPrůmysl.cz, květen 2018

Květnové číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma.
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Systémové LED svítidlo Dokonalé osvětlení skříňového rozváděče. Otestujte si sami!.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma.
Časopis vychází 1x měsíčně.