Vijeo XD v 3.0: nová generace softwaru pro vývoj i runtime terminálů Magelis

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Nová generace Vijeo XD vyniká intuitivním ovládáním (typickým pro chytré telefony), bohatou knihovnou grafických objektů a lehkostí při nastavování systémových parametrů, vývoji aplikace i následné diagnostice.

Software Vijeo XD od Schneider Electric je určen pro vývoj a run time aplikací mikropanelů Magelis HMI STO, operátorských panelů Magelis GTU a Magelis GTO i průmyslových PC Magelis (provedení Panel i Box). Obsahuje širokou nabídku komunikačních ovládačů běžných PLC a zařízení používaných v průmyslu.

Intuitivní ovládání

Vijeo XD se vyznačuje především novými možnostmi pro ovládání grafiky panelu – ovládání získává lehkost, která byla doposud vyhrazena pouze chytrým telefonům a tabletům. Obsluha může používat posouvání snímku horizontálně nebo vertikálně, prostřednictvím vícedotykového ovládání se nabízí funkce zoom nebo výběr detailu u průběhu trendů. Systém podporuje zobrazení více obrazovek na jednom terminálu – tzv. multiscreen. Operátor může také přepínat snímky prostřednictvím ikon umístěných na okraji obrazovky.

vijei 3 0

256 receptur z 600 000 ingrediencí

Vijeo XD nabízí řadu grafických objektů pro všechny základní typy průmyslových aplikací – od potravinářství, přes farmacii, až po strojírenství. Grafický editor podporuje vektorovou grafiku. Nastavení systémových parametrů lze intuitivně provést v pohledu „Systémová architektura“. Například při návrhu topologie pro oblast farmacie nebo potravinářství si může technik vybírat z 256 receptur s použitím až 600 000 ingrediencí. Při vývoji aplikace (nebo využití diagnostiky) se zobrazují, resp. nastavují důležité parametry v tzv. Property inspectoru.

Vijeo XD v 3.0 připravené pro IIOT

Právě uvolněná verze 3.0 obsahuje navíc tyto nové vlastnosti:

  • OPC UA server pro architektury IIOT.
  • Webové rozhraní pro mobilní aplikace WEB API (proměnné a alarmy).
  • Podporu nealokovaných proměnných.

Aktuální verze Vijeo XD v. 3.0 odpovídá vysokým nárokům na současné technologie – ať již hovoříme o uplatnění situačního povědomí, zabezpečení systému nebo podpoře trendů IIOT.

Zájemci o bezplatné zaslání demo verze mohou kontaktovat Zákaznické centrum Schneider Electric.

Schneider logo 2016

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2018 clanek

ElektroPrůmysl.cz, květen 2018

Květnové číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma.
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Systémové LED svítidlo Dokonalé osvětlení skříňového rozváděče. Otestujte si sami!.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma.
Časopis vychází 1x měsíčně.