SCADA systém PROMOTIC 8.2.

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SCADA systém PROMOTIC patří již více než 20 let mezi tradiční a spolehlivé vizualizační a řídící systémy. Ke konci roku 2012 byla uvolněná nová verze SCADA systému PROMOTIC s číslem 8.2. Tato verze přináší uživatelům několik zásadních novinek a vylepšení.

Nové komunikační ovladače

V oblasti komunikací je jednou z těchto novinek komunikační ovládač pro stále oblíbenější PLC značky Fatek. Další a ještě významnější novinkou je komunikační ovládač pro protokol BACnet, který je stále častěji používán v oblasti automatizace a řízení budov. PROMOTIC nyní umožňuje komunikaci tímto protokolem po Ethernetu s řídícími systémy BMS.

nova scada 1

Nové grafické prvky

Přidány byly nové grafické prvky a významně bylo také vylepšeno uživatelské rozhraní editoru obrazů, pro vytváření grafického interface tvořených aplikací.
V reálných aplikacích je často potřeba zobrazovat různé animace, jako např. rotace motoru nebo čerpadla apod. K tomuto účelu bylo možné dříve v systému PROMOTIC využít grafické prvky, které dokázaly přehrát libovolný video soubor. Nicméně tento způsob zobrazení animace nadměrně zatěžuje procesor počítače a navíc s obtížemi funguje v prostředí WEB obrazů. Z tohoto důvodu je v systému PROMOTIC nyní dostupný nový grafický prvek, který umožňuje zobrazit animaci ve formátu animovaného GIF souboru. Tento způsob je obzvláště vhodný pro systémy typu SCADA, protože zbytečně nezatěžuje systém, nevyžaduje instalaci žádných video kodeků a především je plně podporován internetovými prohlížeči. Příprava GIF animace je také výrazně jednodušší než v případě klasických .avi nebo .mpg souborů.

Vylepšené webové obrazy

Asi tím nejvýznamnějším v nové verzi systému PROMOTIC je pokrok v oblasti vytváření WEB aplikací. V předchozích verzích umožňoval PROMOTIC automatické zpřístupnění grafického rozhraní aplikace pouze pomocí Internet Exploreru (tenký klient). Nyní je možné grafické rozhraní aplikace zpřístupnit i do ostatních prohlížečů a to nejen v klasických počítačích, ale také ve stále oblíbenějších tabletech a chytrých telefonech. Za tímto účelem byla do systému PROMOTIC zavedena podpora psaní skriptů v grafických panelech, které mají být zpřístupněny do WEBu, v jazyce JavaScript.
Pro stávající uživatele, kteří dobře znají jazyk VBScript je v dokumentaci systému PROMOTIC k dispozici kromě standardního popisu jazyka JavaScript také srovnání těchto dvou skriptovacích jazyků. Tyto jazyky jsou v mnoha ohledech syntakticky blízce příbuzné, což znamená, že by zvládnutí skriptování v jazyce JavaScript měli uživatelé zvládnout bez větších obtíží. Převedení skriptů z VBScript do JavaScript je tedy jedinou podmínkou pro zprovoznění stávajících WEB aplikací v alternativních prohlížečích.
Zpřístupnění celého grafického rozhraní aplikace by nebylo úplné bez možnosti prohlížení trendů. Ve starších verzích systému PROMOTIC byl prohlížeč trendů dostupný pouze ve formě ActiveX prvku. Ve webových obrazech je tento prvek nyní převeden do kódu HTML tak, aby prohlížení trendů fungovalo i v jiných prohlížečích než jen v Internet Exploreru. Je tak umožněno prohlížení trendů v dalších prohlížečích, a to nejen pod systémem Windows, ale i v jiných operačních systémech a také na tabletech a smartphonech.

nova scada 2

SCADA systém PROMOTIC jako freeware

Jednou z unikátních vlastností SCADA systému PROMOTIC je možnost otestování dostupných SCADA technologií bez vynaložení jakýchkoliv nákladů, a to s využitím bezplatné verze systému PROMOTIC - PmFree, ve které jsou plně funkční všechny komunikační ovládače, standardní rozhraní a další technologie nabízené v plné komerční verzi systému. Jediným omezením PmFree je velikost vytvářené aplikace do třiceti proměnných.
V případě zájmu, stačí pouze navštívit web WWW.PROMOTIC.EU, stáhnout instalační balíček a nainstalovat PROMOTIC na PC. To vše samozřejmě zcela zdarma, bez nutnosti registrace a dalších komplikací.

Pozvánka na Amper a Automaticon 2013

Pevně věříme, že vás výše popsané nové vlastnosti SCADA systému PROMOTIC zaujaly. Pokud je tomu tak, zveme vás k návštěvě našich webových stránek WWW.PROMOTIC.EU, kde jsou dostupné veškeré informace o systému, např. aktuální ceník, termíny a přihlášky na školení, kompletní on-line dokumentace a především aktuální verze ke stažení zdarma.
Dále vás také srdečně zveme k návštěvě našich stánků na veletrzích Amper v Brně a Automaticon ve Varšavě (19. – 22. 3. 2013), kde vám rádi předvedeme nejaktuálnější novinky systému PROMOTIC a zodpovíme veškeré vaše dotazy.

MICROSYS, spol. s r.o.
Tavičská 845/21
70300 Ostrava 3 - Vítkovice

tel.: +420 596 614 302
fax: +420 596 614 301
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.promotic.eu

Stáhnout PROMOTIC do PC.

Vstup do e-shopu.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz unor 2019 S

ElektroPrůmysl.cz, únor 2019

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Odborné semináře OEZ 2019 Registrujte se zdarma. Opravy a rekonstrukce rozvaděčů nn, správná volba proudových chráničů, selektivita jištění v programu Sichr.
Vyšší úroveň bezpečnosti s NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.