Flexibilita přípojných míst

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Počet elektronických zařízení v kancelářích roste a je třeba pro ně navrhnout integrované pracoviště. Uživatel zařízení má buď své stálé každodenní pracoviště nebo přichází se svým notebookem do různých konferenčních místností, kde provede prezentaci své firmy nebo nabízených produktů.

Pro připojení svého zařízení vyžaduje silové napájení a různé porty pro přenos komunikačního signálu.

Business trip a cestovní ruch se staly hybnou silou ekonomiky v globalizovaném světě. Při rezervaci hotelu je pro dnešního podnikatele zásadní, aby měl funkční a rychlé připojení k internetu, mohl si ze svého pokoje vyřídit e-mailovou poštu, dobít své elektronické „miláčky“, projít si v klidu prezentaci své přednášky a připravit se na další pracovní den. Svůj volný čas chce zároveň strávit v příjemném stylovém prostředí. Proto moderní hotelové pokoje nabízejí přípojná místa se zásuvkami mezinárodních standardů pro pohodlné napájení a mediální připojení na principu plug-and-play. Pro mezinárodní hotelové řetězce jsou dnes přípojná místa standardem. Bezpečnost provozu je na prvním místě, proto všechny výrobky splňují mezinárodní bezpečnostní normy pro elektrické spotřebiče.

pripojeni pracovsite 2017 1
Je to velká výzva pro výrobce nábytku, kteří zabudováním přípojných boxů do desek pracovních stolů, nočních stolků, rámů postelí a designových lišt dávají svým produktům přidanou hodnotu. Technika bude přítomna v interiéru, ale nenaruší jeho příjemný styl. Multimediální připojení je k dispozici a ladí s nábytkem. Kabelové připojení je vedeno v kabelovém organizéru nebo interiérové liště do nebližší zásuvky.

pripojeni pracovsite 2017 2
Firma SCHMACHTL nabízí na českém trhu produkty německého výrobce A. & H. Meyer. Tato firma je specialistou na elektrifikaci a řízení kabelových systémů, vyvíjí modulární boxy s přípojkami pro napájení, data a mediální připojení, které jsou navrženy pro přímé zabudování nebo dočasné připevnění do nábytku bez použití nářadí. Flexibilita je znásobena použitím konektorového připojení Wieland gesis. V nabídce jsou různé délky kabeláže.

pripojeni pracovsite 2017 3
Architekt, projektant nebo uživatel si může vybrat připojovací box podle svého požadavku na funkčnost, vzhled a parametry. Konfigurace modulů se provede podle konkrétních požadavků na stránkách www.pripojenipracoviste.cz.
Lze si vybrat ze široké nabídky hliníkových boxů vestavných do otvorů v desce nábytku (TURN obr. 1, AXIAL, WAVE, LINE, COMBI, POINT, ET obr. 2…), stolních přisazených boxů, které se připevní nalepovací nebo šroubovací příchytkou (FOCUS, FIN, GLOBAL obr. 3…), standardních plastových boxů (M4, MSK, MK) a profilových boxů (Profilbox).

pripojeni pracovsite 2017 4
Novinkou na trhu je netbox SPOT (obr. 4). Jedná se o velmi malý plastový box kruhového tvaru o průměru 50 mm bez designového rámečku. Instaluje se do něj buď 1 zásuvka 230 V, včetně pevného napájecího kabelu s úhlovou vidlicí, nebo 2 oboustranné datové konektory, případně data v kombinaci s HDMI nebo USB. Netbox SPOT se připevní k desce stolu pomocí 4 šroubů.

pripojeni pracovsite 2017 5
Pro pouhé protažení kabelů skrz desku stolu slouží kvalitní kovová kabelová průchodka (obr. 5), která se dodává v 5 různých povrchových úpravách – nerez, matný nikl, leštěný a matný chrom, matná černá. Kabely se pak pod stolem mohou svést kabelovým organizérem Q-LAB k zásuvce.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
Fax: +420 244 910 700
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.