Efektivnější tvorba elektro dokumentace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Přínosy propojení Engineering Base a ERP systému Money S4 ve společnosti Barsys s.r.o.

Základní krok pro zefektivnění tvorby elektro dokumentace

Každá projekční či výrobní společnost se snaží pracovat co nejefektivněji a musí řešit i problematiku automatizace tvorby elektro dokumentace. Jedním ze základních kroků je nasazení vhodného systému pro tvorbu a udržování této dokumentace. Od historického používání CAD Software již většina firem přešla na profesionálnější elektro CAE nástroje.

Další krok jsou databázové systémy a jejich integrace do firemního IT

V posledních letech jsou i tyto elektro CAE nástroje postupně nahrazovány plně databázovými systémy jako je např. platforma Engineering Base, které jim přinášejí další zefektivnění práce. Pro vyšší efektivitu je nezbytnou nutností nasazenou elektro platformu propojit s dalšími IT systémy a vytvářet tak potřebné synergie v rámci firemních procesů.

efektivni tvorba 1

Příklad řešené problematiky

Elektro projekční software standardně pracuje s katalogem přístrojů, do kterého lze data mimo ručního vkládání načíst od dat poskytovaných výrobcem, dodavatelem nebo z datového portálu. V okamžiku kdy uživatel používá jiný IT systém pro správu přístrojů (položek) v rámci dalších firemních procesů tak zaniká nebo je minimalizována výhoda datových portálů nebo dat poskytovaných na webových stránkách výrobce. Data jsou primárně udržována v ERP či jiném systému a paralelně i v elektro projekčním systému. Pokud tedy má dojít k zefektivnění práce tak je nutno tyto systémy propojit.

Popis řešení ve spol. Barsys s.r.o.

Společnost Barsys s.r.o. je mladá a dynamická firma působící v oblasti průmyslové automatizace. V rámci zefektivnění tvorby elektro dokumentace se rozhodla pro nasazení inženýrské platformy Engineering Base (EB). Jako následný krok byla společností TECHNODAT provedena integrace EB s ERP systémem Money S4. Cílem této integrace bylo sdílení dat mezi katalogem EB a skladovým modulem Money.

efektivni tvorba 2
Primárním místem pro tvorbu nových přístrojů (položek skladového modulu) je systém Money. V rámci integrace dochází k přenosu a zápisu nových přístrojů z Money do katalogu EB. U přístrojů již existujících v obou systémech dochází v EB k aktualizaci jejich údajů na základě dat definovaných ve skladu v Money.

Přínosy této integrace

Funkčnost integrace byla připravena jako individuální řešení na základě zadání uživatele. Přínosem je sdílení dat mezi systémy, odstranění ručního přepisování, bezchybnost a zrychlení dotčených procesů. Integrací obou systémů takto společnosti Barsys ušetří čas při zpracování dokumentace a umožní i při stoupajících nákladech udržet obdobnou cenu za projekt.

efektivni tvorba 4

Integrace je pro EB hračka

Takto snadná integrace je možná díky otevřenosti platformy EB a její plně databázové architektuře. Vývojáři v TECHNODATu nebo i v jiné firmě tak mohou bez problému připravit integraci s rozdílnou funkčností na jakoukoli moderní IT aplikaci. Pokud doposud není pro EB obdobná integrace nabízena ze strany výrobce jako standardní řešení tak není překážkou tuto integraci individuálně vyhotovit přesně dle požadavků uživatele a jeho firemních procesů.

efektivni tvorba 3

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2018

Číslo je tematicky zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.