Program je vhodný pro silnoproudá a slaboproudá schémata, projektování bezpečnostních systémů (EPS, EZS), hydraulické a pneumatické systémy a pro další druhy technických výkresů. Nedávno vyšla nová verze programu ProfiCAD, která přináší několik vylepšení:<

Firma ELMER software s.r.o. již 18 let nabízí osvědčený software pro elektrotechniky. Je to zejména software SchémataCAD pro kreslení elektrotechnických schémat a výkresů, který nahradí obecné kreslící CAD softwary a to i včetně specializovaných nadstaveb na obor elektro.

Pro uživatele elektro CAE systémů znamená připravenost symbolových a přístrojových databází významnou pracovní úsporu při sestavování nových projektů. Zatímco obecně používané elektrotechnické značky (symboly) jsou součástí základní instalace každého vyspělého CAE systému, u požadavků na přístrojové databáze se setkáváme s různými potřebami uživatelů.

Program Automation firmy PC|Schematic je návrhový CAD systém pro oblast elektrotechniky a automatizační techniky. Přestože sám umožňuje zpracovat kompletní projekt v daném oboru, je jeho velkou výhodou otevřenost k okolnímu prostředí. Prostřednictvím souborů *.dwg nebo *.dxf může spolupracovat s ostatními CAD programy.

Firma ELMER software s.r.o. již od roku 1994 vyvíjí osvědčený software pro elektrotechniky. Je to zejména software SchémataCAD pro kreslení elektrotechnických schémat a výkresů. Tvorba výkresové dokumentace je jednou z potřebných činností elektrotechnika, ať projektanta či revizního technika.

Program PC|SCHEMATIC pro elektro projektování má v nové verzi 13 celou řadu novinek a to nejenom v části programu určenou pro automatizaci, měření a regulaci, ale také i v části pro instalační projekty. Podívejme se na některé z nich blíže.

CAD programy pro všeobecné kreslení výkresů stejně jako jednodušší typy programů specializovaných pro elektro-projektování nepoužívají databázi konkrétních přístrojů, nebo alespoň ne v pravém slova smyslu. Schematické zapojení se kreslí ručním vybráním schematických symbolů (značek) a jejich vkládáním do výkresu, kde se jejich vývody označí a to opět ručně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.