Každá výstavba nového nebo rekonstrukce existujícího technologického zařízení, je spojena s předáním dokumentace skutečného provedení technologie nebo stavby (DSPS). Jedná se obvykle o předání investorovi jen opravené montážní dokumentace.

Firma ELMER software s.r.o. již 19 let vyvíjí praxí osvědčený software pro elektrotechniky. Kromě známého softwaru EL-Revize určeného pro revizní techniky je to zejména software SchémataCAD pro kreslení elektro schémat a výkresů.

Při prodeji CAD software pro elektrotechniku a elektroniku již více než dvacet let slýchám od některých zájemců – kdepak, to je moc drahé, to já znám levnější. No jistě, také vím, že některé jiné software je levnější, ba dokonce je některé i zdarma.

Společnost EPLAN jako Global Encompass Partner společnosti Rockwell Automation zařadila do nabídky Encompass produktů nové systémy EPLAN Fluid a EPLAN Harness proD. Se systémy EPLAN mohou uživatelé obousměrně synchronizovat svá konstrukční data s daty řídicích systémů Rockwell Automation.

I když PC|SCHEMATIC umožňuje od počátku vložit nový prvek do databáze dosti jednoduše a hned několika způsoby, nová verze 15 činí tento úkon ještě jednodušší a rychlejší, bezchybně i pro naprostého začátečníka. Projektant se tak může plně zaměřit na práci s projektem a neztrácí čas vedlejšími úkony, jakým je např. zavedení nového prvku do databáze součástek.

Firma ELMER software s.r.o. již od roku 1994 nabízí praxí osvědčený software. Je to zejména software SchémataCAD pro kreslení elektrotechnických schémat a výkresů. SchémataCAD plně nahradí obecné kreslící CAD softwary i včetně specializovaných nadstaveb na obor elektro. Vysoký počet uživatelů (přes 2000) také jistě ukazuje na velkou oblíbenost a kvalitu softwaru.

Firma ELMER software s.r.o. již od roku 1994 nabízí praxí osvědčený software. Je to zejména software SchémataCAD pro kreslení elektrotechnických schémat a výkresů. SchémataCAD plně nahradí obecné kreslící CAD softwary i včetně specializovaných nadstaveb na obor elektro.

Program ProfiCAD pro kreslení elektrotechnických výkresů byl již na stránkách našeho časopisu představován několikrát. V tomto článku shrneme to nejdůležitější, co se v programu objevilo od verze 7 (červenec 2012) až do současnosti (verze 7.3.3).

I pro zpracování elektro dokumentace platí to, co dobří řemeslníci dávno vědí – na každou práci je potřeba používat odpovídající nástroj. Vrtákem na dřevo lze také vrtat do zdi, ale jistě to nepůjde tak snadno jako s vrtákem do zdi.

Nová verze programu PC|SCHEMATIC (v. 14) obsahuje i nový modul určený pro návrh domovních rozváděčů, který se vyznačuje vysokým stupněm automatizace, přičemž jeho ovládání je velmi jednoduché. V ovládacím panelu modulu (obr. 1) se pod záložkou Přístroje vybírají z nabídky databáze potřebné přístroje.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.