Výkonné a hranaté – nové proudové senzory HARTING

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Proudové senzory zásluhou svých měřicích schopností zlepšují monitorování a zvyšují efektivitu elektrického vybavení v prostředí automatizované výroby. Senzory například přesně zobrazují aktuální spotřebu pohonu.

Na základě porovnání dat s ostatními procesními parametry může řídicí jednotka předvídat případné poruchy. Monitorování systémů může zakročit dříve, než dojde k chybám.

Proudové senzory a převodníky proto hrají v prediktivní údržbě závodů důležitou roli. Převodníky HARTING mohou:

  • urychlit diagnostiku a mapování spotřeby proudu všech typů motorů v průmyslových závodech;
  • monitorovat proud úložných zařízení napájených bateriemi;
  • pomoci monitorovat procesy závislé na teplotě, ve kterých hraje roli elektrické vybavení;
  • na základě výsledků měření aktivovat systémy pro změnu sítě.

Výkon a miniaturizace zaznamenaly obrovský pokrok i u jednodušších typů proudových senzorů. V důsledku toho se zjednodušil proces zvýšení hustoty senzorů ve výrobních strojích.

hranate senzory harting 2018 1
Spolu s řadou proudových senzorů HCME společnost HARTING vyvinula sérii zařízení pracujících na principu přímého zobrazování – otevřené smyčky – a využívajících obdélníková jádra. Tato zařízení nabízejí přesnost, jaké lze ve spoustě instalací dosáhnout pouze při využití výrazně dražších kompenzačních proudových senzorů (± 0,5 %). Obdélníkový tvar šetří místo pro senzory. Navíc tato zařízení urychlují instalaci a montáž, neboť je leze snadno namontovat na napájecí kolejnice.
Proudové senzory představují jednoduché a kompaktní řešení pro monitorování frekvenčních měničů. To, co se již během řady let osvědčilo v sektoru energetiky při přenosu a transformaci energie, nyní může přinést ovoce v oblasti automatizace a strojírenství.
Můžeme zde pozorovat paralely: aby bylo možné napájet provozní zařízení, strojírenství se čím dál více spoléhá na napájecí kolejnice – často vyrobené z hliníku –, které mohou být monitorovány pomocí senzorů. Prostřednictvím řady proudových senzorů HCME společnost HARTING optimalizovala senzor s otevřenou smyčkou pro použití na pásových vodičích. Výsledkem jsou zařízení velmi kompaktních rozměrů: 6 cm vysoká a 14,5 cm široká. Průchodky pro kolejnice mají šířku až 64 mm a výšku 21 mm (je však možné zvolit i speciální formáty). Navíc jsou montážní úchytky zapuštěny přímo do krytu, díky čemuž lze senzory připojit přímo na přípojnici pomocí dvou šroubů.

hranate senzory harting 2018 2

Připraveny na extrémní teploty

Velké teplotní rozsahy od -40 °C do +85 °C dovolují použití i v extrémním prostředí. Díky vysoké spolehlivosti jsou tyto senzory ideální k použití v měničích a při dodávce energie pro vysokovýkonné zátěže. Navíc jsou měniče HCME spolehlivě chráněny proti rušení například způsobenému magnetickými poli vnějších proudových vedení.

hranate senzory harting 2018 3

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
Fax: +420 220 380 461
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

Zkratka HCME znamená HARTING Current Measurement Eco. Tato řada obsahuje sedm měřících převodníků pro proudy až 5500 A. Měří stejnosměrné i střídavé proudy v rozmezí 0 až 50 kHz. To znamená, že se vyrovnaly i kompenzačním proudovým měničům s šířkou pásma od 0 do 100 kHz.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, duben 2019

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Manipulace s kabely nebyla nikdy snadnější Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.