OMR 700 Bezpapírový zapisovač

Provozní přístroje
Typografie

Společnost ORBIT MERRET, která vyrábí měřicí přístroje více jak 25 let, v letošním roce rozšířila svůj sortiment o nový produkt OMR 700. Bezpapírový zapisovač byl představen na výstavě AMPER 2016, kde získal od odborné poroty Čestné uznání.

Přístroj je určen do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

zapisovac 700 1

Základní popis

  • barevný TFT displej 5,7“ s dotykovým panelem
  • 8 slotů pro více než 20 typů zásuvných karet
  • při plném vybavení lze zpracovat současně až 96 vstupů
  • záznam do interní paměti 512 MB, na SD kartu i USB Flash až 32 GB, s periodou od 1 ms
  • redundantní operační systém
  • Ethernet 10/100B, RS 485, digitální vstupy a výstupy
  • zvukový výstup, RTC
  • rozměr 150 × 150 mm
  • krytí čelního panelu IP64
  • napájení 80…250 V AC/DC

Brilantní displej a přehledné vícejazyčné menu umožňuje pohodlné nastavení celého systému, rozděleného do třech funkčních částí - Zařízení, Funkce a Listování.
Měření i záznam se nastavuje v menu „Funkce“, jejímž středem jsou Uzly. Sem vstupují naměřené hodnoty, s  volitelným časováním, následným matematickým zpracováním a přípravou dat pro displej, záznam, výstup nebo další uzel.
Až 16 obrazovek s volitelnou maticí grafických prvků dovoluje uživateli volnost při návrhu zobrazovací plochy. K jejímu sestavení může vybírat z číselného formátu, bargrafu, ručičkového měřidla, svislého nebo vodorovného grafu, binárního tvaru nebo třeba i připojení IP kamery.
Primární záznam s kompresí do interní paměti NAND je ve formátu BIN, na externí média lze i v CSV. Zabezpečený BIN dovoluje čtení pouze v programu OMR Viewer, kde je i další zpracování a vyhodnocení naměřených dat. Záznam lze zobrazit i na přístroji.
Univerzalita, všestrannost a zejména příznivá cena předurčuje tento přístroj ke splnění většiny vašich požadavků.

zapisovac 700 2

Rozšiřující karty

Při vývoji přístroje byl kladen zvýšený důraz na  jeho technické řešení a univerzalitu. Všechny analogové moduly jsou plně izolovány od interní sběrnice a vybrané karty mají galvanické oddělení i mezi jednotlivými kanály. V současné době je v nabídce více jak 20 typů karet. Modulární koncepce umožňuje i postupné rozšiřování systému, takže stačí objednat potřebnou kartu a zasunout do volného slotu. Přístroj tak může „růst“ s vašimi požadavky.

zapisovac 700 3

Speciální provedení

Oblast praktického použití zapisovače rozšiřují navíc jeho dvě speciální provedení.  Jedno je laboratorní, kdy je přístroj umístěn v hliníkové krabici s madlem, druhé je pro venkovní prostředí. V tomto provedení je přístroj zabudován do velmi odolného kufru s krytím IP67. Samozřejmostí obou variant je vyvedení vstupů na konektory.

zapisovac 700 4

zapisovac 700 5

Bližší technické informace o zapisovači OMR 700 najdete zde: omr.merret.cz.

ORBIT MERRET, spol. s r. o.
Vodňanská 675/30, 198 00 Praha 9
Tel: +420 281 040 200
Fax: +420 281 040 299
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.merret.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2017 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2017

Listopadové číslo je tematicky zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Napájecí zdroje PULS souznění kvality a příznivé ceny Řada jednofázových zdrojů Puls PIANO, určených pro montáž na DIN lištu, přináší vysokou kvalitu, spolehlivost a dlouhou životnost za velmi příznivé ceny.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.