Nové termokamery umožňují snadnou vizualizaci a diagnostiku problémů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Fluke přináší zlepšení v podobě nových termokamer Fluke Ti450 a Ti480 PRO, které usnadní technikům, inženýrům a elektrotechnikům rychleji nalézt hlavní příčinu komplikací.

Při diagnostice problému hraje záznam a zobrazení drobných teplotních rozdílů zásadní roli. Nové termokamery Fluke Ti450 a Ti480 řady PRO disponují zvýšenou teplotní citlivostí, díky níž dokáží zaznamenat nepatrné rozdíly, a zároveň jsou vybaveny nejnovější technologií, která zlepšuje čitelnost displeje a umožňuje snadnou vizualizaci problémů v terénu. Z důvodu zvýšené přesnosti měření a většímu teplotnímu rozsahu zařízení Ti450 PRO (až 1 500 °C při hodnotě NETD od pouhých 25 mK) mají technici možnost získat cenné údaje, na jejichž základě se mohou správně rozhodnout, jak vyřešit danou nestandardní situaci.
Termokamery Ti450 a Ti480 PRO nabízejí ostrý obraz s jasným odlišením barev. Zobrazují odchylky od standardních teplot pomocí několika značek Delta-T, ze kterých si mohou uživatelé vybrat jeden referenční bod a ostatní použít k zobrazení hodnoty jako odchylky. V termokameře je větší množství obdélníkových značek, které určují min/max teploty v oblasti zařízení nebo v poli zařízení. Kamera také snáze rozlišuje teplotní rozdíly s novým barevným spektrem a širším rozsahem žlutých a zelených barev na displeji.

Nove termokamery Fluke Ti450 Ti480 PRO
Dotykové displeje s rozlišením 320 × 240 (Ti450 PRO) a 640 × 480 (Ti480 PRO) využívají vylepšené, intuitivnější uživatelské rozhraní, které pomáhá zrychlovat nalezení a diagnostiku problémů. Kamery jsou kompatibilní se všemi inteligentními širokoúhlými infračervenými objektivy Fluke, mezi něž patří makroobjektivy, teleobjektivy a širokoúhlé objektivy a které umožňují zaznamenat prakticky jakýkoliv cíl. Inteligentní objektivy Fluke pak lze u různých kompatibilních kamer používat bez kalibrace, a je tedy možné je měnit a sdílet.
Kamery řady PRO dosahují při zaostření nové úrovně ostrosti díky ostření MultiSharp, které rychle pořídí sérii snímků a zkombinuje je do jednoho zaostřeného obrázku. Pokročilý systém ostření umožňuje uživatelům automaticky pořídit zaostřený snímek několika cílů najednou a poskytuje ostrost obrazu, kterou profesionální termografové a vedoucí údržby potřebují, aby mohli odvádět špičkovou práci a vyhnuli se nákladnému opakování pracovních úkonů.
V rámci platformy Fluke Connect dovolují bezdrátová zařízení Ti450 a Ti480 PRO uživatelům nahrát infračervené snímky odkudkoli a připojit k nim data měření z několika měřicích přístrojů. Díky tomu mohou vytvářet a sdílet komplexní protokoly z pracoviště prostřednictvím e-mailu a spolupracovat v reálném čase s dalšími kolegy a zvyšovat tak produktivitu práce v terénu.
Další informace o termokamerách Fluke Ti450 a Ti480 řady PRO naleznete na webových stránkách www.fluke.cz.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.