Nové termokamery FLIR T530 a T540 s rozsahem otáčení 180°

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

FLIR Systems, Inc. představil profesionální termokamery T530 a T540 určené pro termovizní techniky pracující v různých prostředích, např. v odvětví výroby a distribuce energie či ve výzkumných laboratořích.

Tyto nové kamery nabízejí vylepšenou ergonomii s optickými bloky s rozsahem otáčení 180°, automatické laserové zaostřování a objektivy s automatickou kalibrací, které lze zároveň použít v několika vybraných modelech termokamer FLIR.

Společnost FLIR navrhla řadu T500 s optickým blokem otočným o 180°, aby usnadnila termovizním technikům teplotní kontroly. Termovizní technici tak mohou díky rotaci detektoru kamery termokamery snímat obraz nad, pod nebo dokonce kolem překážek z pohodlné pozice. Díky optice AutoCalTM mohou být objektivy sdíleny mezi jednotlivými modely řady T500 nebo s novou řadou termokamer FLIR Exx bez nutnosti sekundárního párování nebo tovární rekalibrace. Tyto inteligentní objektivy vytvářejí ostré snímky a používají data získaná z laserového měření vzdálenosti během automatického zaostřování za účelem dosažení vysoké přesnosti měření teploty.

flir t5x 1

Kamery řady T500 nabízejí mimořádnou kvalitu termovizního obrazu díky technologii FLIR Vision ProcessingTM, která kombinuje proprietární adaptivní filtrování s čitelností technologie FLX MSX® a zdokonalením obrazu UltraMax®. Díky rozlišení termovizních snímků až 464×348 (161 472 pixelů) a vynikající citlivosti a čistotě obrazu mohou termovizní technici identifikovat jemné teplotní rozdíly za pomoci 4-palcového dotykového displeje, který má čtyřnásobné rozlišení oproti srovnatelným termokamerám.

„Nové kamery FLIR T530 a T540 se zaměřují na uživatele, kteří vyžadují od svých termokamer více a kteří věnují velké množství času zkoumáním teplotních problémů různých zařízení.“ řekl Rickard Lindvall, viceprezident a generální ředitel společnosti FLIR Instruments. „Zaměřili jsme se na ergonomii, abychom snížili zátěž techniků, ale nezapomněli jsme také zajistit potřebnou citlivost, čistotu obrazu a zlepšení pracovního postupu, aby mohli technici při kontrole rychle a snadno najít problémy a vytvořit zprávy.“

flir t5x 3

Termokamery FLIR T530 a T540 budou dostupné v květnu u autorizovaných distribučních partnerů FLIR. Více informací najdete na stránce www.flir.com/T500Series.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2017 s

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2017

Prosincové číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin, snímací a regulační techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Český výrobce měřicích přístrojů Panelové měřící přístroje, sloupcové zapisovače, velkoplošné displeje, převodníky na DIN lištu, bezpapírové zapisovače, PLC
Průmyslové klávesnice pro každého Odolné klávesnice do prašného prostředí a vodě odolné.
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
Měřicí a testovací přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.