Mikroskopické objektivy pro měření teploty malých objektů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Micro-Epsilon uvedla na trh speciální mikroskopické objektivy pro detailní rozpoznávání miniaturních předmětů. Nové objektivy jsou určeny pro infrakamery TIM 450 s rozlišením 382 × 288 pixelů (teplotní citlivost 90 mK) a infrakamery TIM 640 s rozlišením 640 × 480 pixelů (teplotní citlivost 120 mK).

Měřicí rozsah termokamer je od -20 do +900 °C.

Velikost snímaného bodu začíná od 28 µm při měřicí vzdálenosti do 100 mm od objektu. Zmíněný mikroskopický objektiv lze dokoupit také k již používaným infračerveným kamerám Micro-Epsilon.

TIM 05

Společnost MICRO-EPSILON rozšířila portfolio měřících termovizních kamer o model TIM M05. Kamera má měřící rozsah 900°C až 2000°C. Z toho vyplývá, že je určená pro metalurgii a slévárenský průmysl. Hlavní výhodou je měření teploty ve spektrálním pásmu od 500 do 540 nm. Díky tomu je měření teploty kamerou TIM M05 odolné vůči změně emisivity měřeného materiálu nebo proti nepřesně určené emisivitě – v hutnictví a při zpracovaní hornin je to běžný jev. Pokud je skutečná emisivita odlišná oproti nastavené, tak chyba měření je přibližně 0,8 % při vlnové délce 500 nm. Pro vlnovou délku 1µm je to asi 1,6% a ve spektrálním pásmu 7 až 13 µm, kterou používají běžné termokamery, je to až okolo 8 % (uvedené údaje platí při teplotě 1400°C).

Micro Epsilon tim 2

TIM G7

Nová termovizní kamera thermoIMAGER TIM G7 je speciálně navržena pro aplikace ve sklářském průmyslu. Kamera snímá záření s vlnovou délkou 7,9 µm a tím umožňuje spolehlivé měření tenkých skleněných tabulí bez vlivu záření, které je emitováno předměty nacházejícími se za měřeným sklem. Analytický software TIMconnect, který se dodává ke všem infračerveným kamerám od firmy MICRO-EPSILON, obsahuje režim čárového skeneru, který je vhodný například pro monitoring nekonečných pohybujících se pásů, což je typické pro sklářskou výrobu. ThermoIMAGER G7 má měřící rozsah až do 1500°C. Galvanicky oddělené procesní rozhraní, software TIMconnect a vývojový balík SDK nabízí široké možnosti připojení k novému nebo aktuálnímu kontroléru. Termovizní měřící kamera najde uplatnění při tavení skla, sklářské výrobě a při produkci skleněných displejů.

Micro Epsilon tim 3

TIM 640

V některých případech jsou komponenty určené pro automatizaci malé, výkonné a snadno integrovatelné. Firma Micro-Epsilon nabízí svoji novou miniaturní infračervenou kameru s vysokým rozlišením, thermoIMAGER TIM 640. thermoIMAGER TIM 640 s rozměry 46x56x90 mm a hmotností jen 320 gramů vyniká především díky svému vysokému optickému rozlišení obrazu s frekvencí 32 Hz. Rozhraní s analogovým a digitálním vstupem/výstupem značně zjednodušuje proces integrace. Dodávka zahrnuje zkušební analytický software TIM Connect. Rozsah teplot je od -20 °C do + 900 °C a teplotní citlivost je 75 mK.

Micro Epsilon tim 4

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891, 39165 Bechyně
Tel.: +420 381 213 011
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.micro-epsilon.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.