Digitální osciloskopy Keysight DSOX3000T – nezbytný pomocník pro každého vývojáře

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Digitální osciloskop je pravděpodobně nejčastější přístroj, se kterým se setkáte na stole vývojáře elektronických zařízení. Společnost Keysight Technologies proto těmto přístrojům věnuje mimořádnou pozornost a kontinuálně vylepšuje svoji nabídku těchto nezbytných nástrojů.

Od roku 2015 je jejím klíčovým produktem v kategoriii digitálních osciloskopů střední třídy modelová řada s označením DSOX3000T.

DSOX3000T scopes

Písmeno T v názvu těchto osciloskopů znamená Touch neboli dotyk. Většina čtenářů tedy již nyní uhodne, že tyto osciloskopy jsou ve standardu vybaveny 8,5” kapacitní dotykovou obrazovkou. Unikátním nástrojem, který usnadní život každému inženýrovi, který se snaží zachytit nestandardní chování měřeného obvodu, je implementace grafického triggeru. Kouzlo hardwarově akcelerovaného grafického triggeru spočívá v tom, že jednoduše prstem nakreslíte na obrazovace oblasti, ve kterých se má nebo naopak nemá signál během zatrigrování nacházet, a osciloskop se už sám o vše postará. Díky tomu můžete snadno a rychle zatrigrovat na anomálie jako jsou třeba náhodné zákmity či nemonotónní hrany, u nichž byste klasické spouštěcí podmínky nastavovali jen velmi komplikovaně. K jistotě, že uživatel zachytí i ty nejskrytější anomálie v testovaném signálu, přispívá i vysoká rychlost zachycení signálu 1.000.000 stop za vteřinu.
Osciloskopy Keysight DSOX3000T jsou k dispozici celkem v pěti frekvenčních variantách 100, 200, 350, 500 MHz a 1 GHz. Frekvenční rozsah osciloskopu lze kdykoliv po jeho pořízení rozšířit podle toho, jak rostou potřeby uživatele. Maximální vzorkovací rychlost je vždy 5 GSa/s a paměť 4 miliony bodů. Již tak velkou kapacitu paměti lze ještě efektivněji využít pomocí standardně dostupného režimu její segmentace. U každé varianty je možno zvolit verzi s dvěma či čtyřmi vstupními kanály a verzi MSO (Mixed Signal Oscilloscope) s interním 16 kanálovým logickým analyzátorem.
Pro analýzu změřeného signálu má uživatel ve standardu k dispozici výrazně rozšířené matematické funkce (oproti předchozí verzi DSOX3000A), hardwarově akcelerované dekódování sériových sběrnic (volitelné rozšíření) I2C, SPI, UART, CAN, CAN-FD, CAN symbolic, SENT, LIN, FlexRay, I2S, MIL-STD1533 a ARINC429. Letos v létě představenou novinkou je dekódování nové automobilové sběrnice CXPI. Důležitým nástrojem je i vzájemně korelovaná (mixed domain) analýza signálu v časové i frekvenční doméně. Tato funkce umožňuje sledovat změny frekvenčního spektra signálu korelovaně s časovým průběhem signálu. Příkladem aplikace, kde tato funkce může poskytnout uživateli další informace o jeho zařízení, je třeba měření napěťově řízených oscilátorů (VCO).
Zatím poslední v řadě nových aplikací pro osciskopy Keysight DSOX3000T je možnost použít tyto osciloskopy pro měření NFC zařízení. Řešení využívá pro generování testovacích signálů TrueForm arbitrary generátory a pro měření odezev osciloskop DSOX3000T s testovací aplikací DSOXT3NFC. Testovací aplikace automaticky porovnává výsledky měření se specifikacemi standardu NFC a umožňuje také generovat testovací reporty včetně statistického vyhodnocení a analýzy výsledků.
Stejně jako ostatní osciloskopy rodiny Keysight InfiniiVision mají i osciloskopy DSOX3000T integrovaný 20 MHz arbitrary generátor a 8-mi místný čítač. Standardně je na přístroji několik portů USB 2.0 (s podporou připojení myši i klávesnici), dle potřeb uživatele lze přidat výstup na externí monitor, LAN a GPIB rozhraní. Součástí dodávky je i komunikační software Keysight BenchVue, offline analýzu měření lze provádět v software Keysight Infiniium Offline.

Další informace o nových osciloskopech Keysight DSOX3000T získáte u společnosti H TEST a.s. Keysight Premium distributora pro Českou republiku nebo na: www.keysight.com/find/3000TX-series.

H TEST a.s.
Šafránkova 3, 155 00 Praha 5
Tel.: +420 235 365 207
Fax: +420 235 363 893
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.htest.cz

 

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.