Další revoluční změny přináší firma Chauvin Arnoux z Francie u své třetí generace klešťových přístrojů pro měření uzemnění označených C.A 6416 (základní verze) a C.A 6417 (s Bluetooth komunikací). Od doby uvedení tohoto svého revolučního patentu na trh v roce 1994 ocenilo již mnoho uživatelů možnost měření uzemnění bez rozpojení obvodu.

Jedná se o měření, které se provádějí poté, co byla prohlídkou, tj. zjištěním údajů na chrániči a jejich porovnáním s požadavky norem a potřebami instalace, ověřena správná volba chráničů. Účinnost samočinného odpojení od zdroje proudovým chráničem se doporučuje ověřovat v dále uvedeném sledu a rozsahu:

Profesionální provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím, snadné intuitivní ovládání, rychlé a efektivní měření, přístroj vhodný pro experty i méně zkušené uživatele. Multifunkční tester instalací C.A 6116 zcela naplnil tato očekávání a od svého uvedení na trh v roce 2013 se stal nejprodávanějším přístrojem na měření elektrických instalací.

Široký měřicí rozsah od 10 kΩ do 30 TΩ, pevné nebo programovatelné napětí nastavitelné od 40V do 10 kV (C.A 6550) nebo 15 kV (C.A 6555) s nabíjecím proudem 5 mA. To jsou hlavní parametry nových měřicích přístrojů firmy Chauvin Arnoux pro měření izolace. Firma tak rozšířila portfolio svých přístrojů pro měření izolací až do hodnoty 15 kV a 30 TΩ.

Jednou z mnoha oblastí, kde lze termokamery s úspěchem použít pro detekci a včasné odhalení případných závad jsou fotovoltaické elektrárny. Pomocí termokamer lze snadno odhalit závady v elektrických rozvodech a rozvaděčích, nebo i vady jednotlivých segmentů fotovoltaických panelů.

Společnost En-Centrum, s.r.o., jako obchodní společnost na měřicí a zkušební techniku v energetice, elektrotechnice, telekomunikacích a průmyslu je aktivní na trhu ČR a SR již od roku 1998. S anglickým renomovaným výrobcem měřicí a zkušební techniky Megger Ltd. spolupracuje jednatel společnosti En-Centrum, s.r.o. již dvě desetiletí, od roku 1992 až do dnešních dnů.

Pokud se to vyžaduje, musí být každá elektrická instalace pravidelně revidována v souladu s článkem 62.1.2 až 62.1.6 normy ČSN 33 2000-6. Kdykoliv je to možné, musí se vzít v úvahu záznamy a doporučení z předchozích pravidelných revizí. Při pravidelné revizi se provádí podrobné přezkoumání instalace.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.