„Naše obchodní společnost En-Centrum, s.r.o. se zkušební a měřicí technikou pro revizní techniky, elektrotechniky a energetiku začala spolupracovat s vynikajícím výrobcem této techniky HT Italia S.r.l. v průběhu konce roku 2013, jako jejich autorizovaný distributor v ČR a SR.

Zisťovanie izolačného stavu elektrických sietí a elektrických zariadení je dôležitým prvkom pre zaistenie účinnej ochrany proti úrazom elektrickým prúdom. Spoločnosť Sonel SA, usilovne pracuje na vývoji a výrobe najmodernejších prístrojov pre takéto merania. Do výroby bolo uvedených viacero testerov izolácie so skúšobným napätím 5 kV až 10 kV.

Společnost ILLKO Blansko uvádí na trh nový měřicí přístroj MDtest, určený především pro zkoušení bezpečnosti zdravotnických elektrických přístrojů, ale lze jím testovat obecně jakýkoliv elektrický spotřebič. MDtest splňuje zcela všechny požadavky normy ČSN EN 62353 - Opakované zkoušky a zkoušky po opravách zdravotnických elektrických přístrojů.

Elektromotory jsou díky své jednoduchosti jedněmi z nejspolehlivějších elektrických zařízení. Přesto, jako u jakéhokoliv jiného stroje, je jejich životnost závislá na mnoha faktorech. Jakým způsobem jsou provozovány, jak jsou chráněny před vlivy okolí, jsou-li, vzhledem ke své konstrukci, vhodné pro daný typ zátěže atd.

Správne vykonanie pravidelných revízii elektrických inštalácii by kvôli ochrane pred úrazom elektrickým prúdom malo zahŕňať aj správu o meraní izolačného odporu / impedancie stien a podláh v revidovanej budove (objekte).

Společnost Megger každoročně doplňuje sortiment novinkami či modernizacemi osvědčených typů přístrojů. Nejinak tomu bylo i v posledních měsících, kdy se objevily novinky jak v oblasti diagnostických přístrojů pro měření na transformátorech, tak vypínačích nebo ochranách.

Snad každý výrobce SPD má ve svém sortimentu i přístroje na testování jejich parametrů. Může jít o přístroje speciální – laboratorní, které testují SPD vysokonapěťovými pulzy, nebo o provozní přístroje pro testování již zabudovaných SPD.

Nedílnou součástí provozování instalovaného LPS je pravidelná údržba a kontrola, která se pochopitelně vztahuje i na vnitřní systém ochrany LPMS včetně instalovaných SPD. Provádění pravidelných revizí elektrické instalace.

Kontrola stavu SDP při revizi LPS dle ČSN EN 62305-4. Během posledních několika let můžeme sledovat tak rychlý rozvoj elektroniky, jaký během předchozích desetiletí nebyl zaznamenán. Elektronická zařízení nás obklopují doslova na každém kroku a jejich případné poruchy nám mohou značně zkomplikovat život.

Inovovaná řada přístrojů převzala od svého předchůdce provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím (IP53), testery jsou však nyní již v kategorii CAT IV. Zachovaly si snadné intuitivní ovládání od svého předchůdce, rychlé a efektivní měření i volbu parametrů na přehledném grafickém displeji.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.