Měřicí proužky a mini-indikátory testoterm jsou samolepící, teplotně odolné fólie, obsahující částice citlivé na teplotu. Tyto indikátory jsou určené ke kontrole a sledování teploty, například při měřeních na pohybujících se částech, k dlouhodobému sledování a pro měření prováděná na malých předmětech.

Německá firma WEIGEL je tradičním výrobcem rozváděčových měřicích přístrojů. Byla založena v roce 1919 a již od samého počátku se zaměřila na vysokou kvalitu a spolehlivost nejčastěji používaných elektromagnetických a magnetoelektrických přístrojů.

Na první pohled může titulek působit jako nepovedený reklamní slogan… jak asi elektroměr může šetřit? Již při bližším prozkoumání se však sdělení ukáže více než výstižné. První a nejzákladnější pravdou je: „bez měření není kontroly“.

V dnešní době je otázka optimálního využití energií stále aktuálnější. Náklady na energie rostou každým rokem a to i přes liberalizaci trhu s nimi. Nové tarifní modely přináší různé způsoby řešení, předpokladem je znalost energetických toků u daného spotřebitele a jejich optimalizace.

S novými teploměry nemusíte pracovat v rukavičkách, jsou odolné proti prachu, vodě i pádům ze 3 metrů.  Již více jak deset let se můžete setkat ve své každodenní praxi s infrateploměry Fluke 62. Tyto přístroje si získaly velkou oblibu u široké veřejnosti svojí malou konstrukcí, spolehlivostí, nízkou hmotností a v neposlední řadě dostupnou cenou.

Tak, jak stoupají ceny energií, roste i význam energetických auditů, které se stále častěji stávají ústředním tématem podnikových porad a schůzí. Cílem takového auditu je získat přehled o spotřebě energií nejen celého podniku, ale i jeho dílčích částí – budov, technologií i jednotlivých spotřebičů.

Nedílnou součástí brašny každého elektrikáře by bezesporu měla být zkoušečka napětí. Převážná část dnešních zkoušeček neměří jen napětí, ale umožňují měřit i jiné veličiny, jako jsou proud, spojitost, odpor, dále určení fázového vodiče a sledu fází.

Svorky měřicího obvodu se obvykle dodávají jako pár nebo sada. Každý pár nebo sada svorek může mít jmenovité napětí nebo jmenovitý proud nebo obojí v rámci této sady a každá jednotlivá svorka může mít jmenovité napětí proti zemi. Některé přístroje mohou mít měřicí jmenovité napětí (mezi svorkami) odlišné od jmenovitého napětí proti zemi.

První elektroměr s možností rozšíření externími moduly, který pod označením KW2G uvání na trh společnost Panasonic Electric Works. KW2G je určen pro montáž na DIN lištu a stejně se upevňují i rozšiřující moduly, kterými je pak umožněno shromažďovat data z několika okruhů najednou.

Lokalizace kabelových poruch je z principu činnost mobilní, prováděná na nejrůznějších vzdálených i blízkých místech regionů. Měřicí a zkušební technika i přes stupeň vývoje a pokroku v této oblasti techniky má svoji hmotnost a nedá se říci, že by zdrojové jednotky byly vždy snadno přenositelné.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.