Nedílnou součástí brašny každého elektrikáře by bezesporu měla být zkoušečka napětí. Převážná část dnešních zkoušeček neměří jen napětí, ale umožňují měřit i jiné veličiny, jako jsou proud, spojitost, odpor, dále určení fázového vodiče a sledu fází.

Svorky měřicího obvodu se obvykle dodávají jako pár nebo sada. Každý pár nebo sada svorek může mít jmenovité napětí nebo jmenovitý proud nebo obojí v rámci této sady a každá jednotlivá svorka může mít jmenovité napětí proti zemi. Některé přístroje mohou mít měřicí jmenovité napětí (mezi svorkami) odlišné od jmenovitého napětí proti zemi.

První elektroměr s možností rozšíření externími moduly, který pod označením KW2G uvání na trh společnost Panasonic Electric Works. KW2G je určen pro montáž na DIN lištu a stejně se upevňují i rozšiřující moduly, kterými je pak umožněno shromažďovat data z několika okruhů najednou.

Lokalizace kabelových poruch je z principu činnost mobilní, prováděná na nejrůznějších vzdálených i blízkých místech regionů. Měřicí a zkušební technika i přes stupeň vývoje a pokroku v této oblasti techniky má svoji hmotnost a nedá se říci, že by zdrojové jednotky byly vždy snadno přenositelné.

Spolehlivé procesní kalibrátory Fluke řady 74x byly vylepšeny a na trh tak přichází nová řada procesních kalibrátorů. Nový procesní multifunkční kalibrátor Fluke 75x zvládne najednou práci za několik přístrojů - je zdrojem, měří a simuluje teplotu, tlak a elektrické signály (napětí, proud, odpor a frekvenci).

Aktuální číslo časopisu

elektroprumysl cz leden 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2019

Číslo je tematicky zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Nový katalog STEGO INOVACE Přinášející dokonalý teplotní management kdekoli na světě.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.