Moderní systémy napájení jsou stále komplexnější. Příčiny poruch jsou však současně stále pestřejší a jejich analýza složitější. K zajištění bezpečnosti provozu je v dnešní době nezbytné mít přístup k velkému rozsahu naměřených hodnot ze všech komponent.

Aplus je kompletní zařízení pro univerzální měření, hlídání a analýzu kvality sítě v silnoproudých sítích. Hlavním kritériem je nejvyšší švýcarská kvalita a maximální užitné vlastnosti pro zákazníka. Přístroj je koncipován pro použití při distribuci energie, v silně zkreslených sítích v průmyslovém prostředí a v automatizaci budov. Jmenovitá napětí do 690 V je možno napojit přímo.

Osciloskopy americké firmy LeCroy byly odedávna těmi, kdo přinášel do světa měřicí techniky ty nejzásadnější technické inovace. A není tomu jinak ani dnes. Zatímco ostatní výrobci osciloskopů stále častěji přicházejí s novými modely osciloskopů, které jsou ve skutečnosti jen variací stávajícího modelu, nebo jeho zjednodušenou verzí plnou kompromisů, s cílem být za každou cenu levnější než konkurence.

V letošním roce uvádí firma GMC - měřicí technika Blansko na trh nový síťový analyzátor PQ-Box 200, jako pokračovatele úspěšného modelu PQ-Box 100 renomované německé společnosti A. Eberle GmbH & Co. KG se sídlem v Norimberku.

S produkty firmy Hameg je možné se setkávat již více než 50 let, přesněji od roku 1957 kdy se začala psát historie tohoto německého výrobce měřicí techniky. Významným milníkem pro firmu znamenal rok 2005, kdy se stala součástí skupiny Rohde & Schwarz, která přispěla k dalšímu rozvoji společnosti Hameg a jejích výrobků.

Před dvaceti lety se osciloskopy začaly stěhovat z laboratoře do provozu. Ruční verze se staly lehčími, robustnějšími a snadněji ovladatelnými i v těžkých pracovních podmínkách. Výrobce měřicích přístrojů, firma Fluke, rozšířil tuto revoluci v měření originálním přístrojem nazvaným ScopeMeter® a nastavil tak vysoký standard v ručních osciloskopech. ScopeMetery® se tak staly základem arzenálu přední linie průmyslové údržby.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.