Přístroje řady PhysicLine od Chauvin Arnoux pro měření neelektrických veličin

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Měření neelektrických veličin je nedílnou součástí práce většiny elektrikářů a pracovníků údržby.  Vývoj moderních technologií klade zvýšené nároky nejen na pracovníky samotné, ale také na vybavení, které používají.

Právě pro ně je určena nová řada PhysicLine od francouzské společnosti Chauvin Arnoux. Celkem 6 nových, moderních přístrojů pokrývá širokou škálu provozních měření neelektrických veličin. V řadě najdete luxmetr, anemometr, teploměr a vlhkoměr prostředí a teploměry pro termočlánky i odporová čidla.

Celá řada je snadno rozpoznatelná díky novému modernímu designu, kterému vévodí velký a snadno čitelný displej a velká přehledná tlačítka pro volbu funkcí. Zajímavější jsou ale inovace, které jsou uvnitř jednotlivých přístrojů. Od samého počátku jsou přístroje navrhovány jako šetrné k životnímu prostředí (EcoConception). Jde nejen o použité materiály, ale zejména o spotřebu samotného zařízení. Takto navržené přístroje vydrží v režimu přenosného přístroje 200 – 1000 h provozu (dle modelu) a až 3 roky v režimu záznamníku! Navíc je možné připojit adaptér pro napájení ze sítě. Dlouhému záznamu je samozřejmě uzpůsobena také vnitřní paměť (1 milion záznamů), kterou obsahuje každý z přístrojů stejně jako komunikační rozhraní. Data lze zaznamenat stiskem tlačítka nebo nastavit automatický sběr dat v zadaných intervalech. Jistě potěší i možnost spustit záznam až po dosažení určité nastavené hodnoty pomocí funkce alarm. Data lze pak přenášet do PC klasickým kabelovým připojením pomocí USB nebo bezdrátovým Bluetooth (samozřejmě v energeticky úsporné verzi 4.0 BLE – Bluetooth Low energy).

PhysicLine1

C.A 1227 – luxmetr pro LED a fluorescenční zdroje 200 000 luxů

Tento nový luxmetr respektuje vývoj v oblasti osvětlovací techniky posledních let. Nástup úsporných zdrojů nové generace způsobuje problém u starších přístrojů, protože jejich čidla nejsou uzpůsobena na spektrální charakteristiku těchto zdrojů. To způsobuje markantní zhoršení přesnosti při takovýchto měřeních. Proto je model C.A 1110 vybaven funkcí kompenzace charakteristiky při měření LED a fluorescenčních zdrojů a výrazně tím zvyšuje přesnost měření.
Častým použitím luxmetru je kontrola rozložení intenzity osvětlení na dané ploše (např. místnosti). Pro tato měření je do přístroje implementována pomůcka, funkce MAP. Díky ní je pomocí obslužného SW možné jednoduše zpracovávat naměřená data do map intenzity a jednoduše tak vizualizovat provedená měření.

C.A 1227 – anomometr 0,25 až 35 m/s

Anemometr s lopatkovou konstrukcí umožňuje vedle měření rychlosti proudění (s možností nastavení jednotek) také zobrazení množství protékaného vzduchu. Měření průtoku se provádí pomocí volitelných měřicích kuželů nebo výpočtem ze zadané plochy. Také tento přístroj nabízí využití funkce MAP. Vestavěn je také teploměr pro kontrolu teploty procházejícího vzduchu.

PhysicLine2

C.A 1246 –  teploměr a hydrometr 10 až 60°C, 3 až 98%

Správná teplota a vlhkost prostředí je důležitá pro skladování výrobků, kvalitu pracovního prostředí atd. Vedle stacionárních systémů jsou často používané přenosné záznamníky, které sledují prostředí po dobu několika dnů nebo týdnů. C.A 1227 nabízí velmi dlouhou dobu záznamu bez obav z toho, že přístroji dojde paměť nebo energie. Zobrazení je velmi pohodlné díky dvojřádkovému displeji.

C.A 1821, 1822, 1823 – kontaktní teploměry -210 až 1767°C

Přístroje řady C.A 182x umožňují připojení většiny běžných termočlánků (J, K, T, N, E, R, S u modelů 1821 a 1822) nebo odporových čidel (Pt100, Pt1000 u modelu 1823). Nabízejí jednokanálové (1821 a 1823) nebo dvoukanálové (1823) měření s možností volby jednotek. Dvoukanálový přístroj umožňuje diferenciální měření a má dvouřádkový displej.
Všechny přístroje se vyznačují vysokou odolností. K základnímu provedení je možné pro zvýšení ochrany dokoupit nárazuvzdorné pouzdro a přístroj tak ještě více ochránit. Zadní strana přístrojů má integrovaný magnet pro snadné uchycení přístrojů a nachází se zde také otvor pro montáž univerzálního držáku Multifix.
Textilní pouzdro je vždy součástí základní dodávky a v nabídce jsou i různé transportní kufříky.

PhysicLine3

Pokud se chcete o nové řadě přístrojů dozvědět více, kontaktujte autorizovaného distributora společnosti Chauvin Arnoux, firmu GHV Trading, spol. s r.o. na internetových stránkách www.ghvtrading.cz nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz srpen 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2018

Číslo je tematicky zaměřené na průmyslové roboty a manipulátory, průmyslové počítače, PLC, řídicí systémy a operátorské panely.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Vzorek zdarma - ovládací a signalizační přístroje Objevte ovládací a signalizační přístroje Harmony pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací a vyžádejte si vzorek zdarma!
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.