Vhodný pro každou příležitost: Han® 1A

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Novou řadou konektorů Han® 1A reaguje společnost HARTING na trend miniaturizace. Kompaktní pravoúhlé konektory umožňují vysoce výkonné připojení v nejmenším možném prostoru.

Díky své jednoduché konstrukci a rychlé montáži urychlují integraci inteligentních zařízení do sítí a splňují tak požadavky koncepce „Průmysl 4.0“.

Han® 1A splňuje rostoucí požadavky strojírenství na kompaktní, výkonné a flexibilní konektory. Jsou proto nejen lehké, ale také potřebují o 30 % menší instalační prostor ve srovnání s Han® 3A, který byl dříve nejmenším pravoúhlým konektorem v portfoliu Han®. Systém má modulární konstrukci a nabízí řešení pro širokou škálu variant, které mohou být sestaveny pouze z malého počtu základních elementů. Konektory této řady mohou přenášet výkon až 16 A/400 V, signály s maximálně 12 kontakty na vložku a data rychlostí až 10 Gbit/s (kat. 6a).
Řada Han® 1A pokrývá všechny tři oblasti konektivity – data, signál a napájení. Je zřejmé, že nové konektory mohou být použity ve strojírenství, robotice a automatizaci, stejně jako při výrobě elektřiny a konstrukci kolejových vozidel. Kromě toho existují téměř neomezené možnosti použití: pro cenově efektivní připojení motorů, stejně jako konfiguraci datových a signálových rozhraní pro řídicí systémy a senzory.
Produktová řada obsahuje osm typů vložek. Každá je k dispozici buď s integrovanými plastovými západkami nebo s páčkou z nerezové oceli. Všechny vložky jsou „monobloky“ obsahující vždy jen datové, napájecí nebo signálové kontakty. Pro citlivé přenosy dat a signálů nabízí řada varianty, které umožňují jednoduchý a spolehlivý stíněný přenos. Díky modularitě je počet skladových položek omezen na několik základních komponent, což snižuje náklady uživatelů na skladování.

han 1a 2019 1

Kompaktní, robustní a všestranný

Kromě kontaktů, zajišťovacích páček a těsnění jsou komponenty Han® 1A vyrobeny z vysoce odolného polyamidu – což je plastový materiál, který zajišťuje optimální robustnost a flexibilitu. To je důvod, proč se řada vyznačuje nejen extrémně malým půdorysem, ale i velmi nízkou celkovou hmotností. To platí zejména v porovnání s konektory s kovovými kryty. Použitý plastový materiál má požadovanou odolnost vůči chemickým a jiným agresivním vlivům. Prach, nečistoty, olej a vlhkost nemají na konektor téměř žádný vliv. Konektor navíc poskytl přesvědčivé výsledky v testech odolnosti proti nárazům a vibracím.

han 1a 2019 2

Stupeň krytí je škálovatelný podle potřeby

Zvláštností Han® 1A je, že vložky nemusí být nutně kombinovány s kryty. Konektor lze použít jako řešení IP20 pro použití ve skříňových rozvaděčích nebo v chráněných prostorách strojů bez průchozího krytu do panelu nebo kabelového krytu. Pro vyšší nároky nabízí systém těsnění, kryty, adaptéry a kabelové průchodky, které chrání rozhraní před prachem a vodou. Pokud jsou ke kontaktům a krytům připevněna těsnění, stupeň krytí se zvyšuje na IP65. Han® 1A se tak prezentuje v kombinaci s průchozím krytem do panelu a kabelovým adaptérem jako robustním řešení s vysokým stupněm ochrany.

han 1a 2019 3

Flexibilní možnosti připojení

Pro zakončení vodičů jsou k dispozici jak krimpovací, tak šroubovací kontakty. Pomocí šroubového zakončení lze Han® 1A snadno namontovat na libovolném místě použití bez speciálních nástrojů. Společnost HARTING vyvinula vlastní šroubové kontakty právě pro tuto řadu konektorů. Naopak, hlavními výhodami krimpovaných kontaktů je jejich odolnost a snadná výroba ve velkých sériích. Nabídka lisovacích kontaktů sahá od typu D-Sub pro vodiče s průřezem 0,13 mm² ke kontaktům Han E® pro 4 mm².


Různá příslušenství činí použití konektoru ještě pohodlnějším. Při použití přídržného rámu lze obě strany konektoru rychle a přesně zajistit na místě. Proces Click & Mate pro připojení krytů nebo kabelových adaptérů dále zjednodušuje montáž: konektor je sestaven během několika sekund a nejsou k tomu potřeba žádné nástroje.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

 

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.