Kabel k připojování motorů vhodný pro měniče frekvence

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

HELUKABEL, mezinárodně uznávaný výrobce a prodejce kabelů a vodičů představil na poslední SPS IPC Drives v Norimberku dva nové kabely pro připojování motorů se zvýšenou teplotní odolností 90°C: Topflex-EMV-UV-3Plus 2XSLCYK-J a TOPFLEX-EMV-UV-2XSLCYK-J.

topflex 1

Oba kabely se hodí pro připojování měničů frekvence a zajišťují elektromagnetickou kompatibilitu (EMC) ve strojích, budovách a zařízeních s přístroji a provozními prostředky, jejichž elektromagnetickými rušivými poli může být nepřípustně ovlivněno okolní prostředí.
Díky zvýšené teplotní odolnosti vodiče 90°C je dovolena i zvýšená proudová zatížitelnost. Proto je možné při elektrickém projektování volit v porovnání s obvyklými kabely nižší průřez. Kromě nižších nákladů a použití méně mědi přináší především značně menší vnější průměr výhody při instalaci a pokládání v zúžených prostorách.
Oba kabely jsou dimenzovány pro střední mechanické zatížení při pevném nebo příležitostně pohyblivém uložení v mokrých prostorách a na venkovním prostranství.

topflex 2

topflex 3
Kabely Topflex se používají v automobilovém, potravinářském a balícím průmyslu a také v technice životního prostředí, u obráběcích strojů, manipulačních zařízení, čerpadel, ventilátorů, dopravních pásů a v klimatizační technice. Je rovněž možné jejich použití v prostorách s nebezpečím výbuchu.
Obě skupiny kabelů, jejichž výběr závisí na zvolené technice připojení, jsou samozhášivé a odolné proti plameni podle DINVDE 0482-332-1-2 a DIN EN 60332-1-2. Jsou odolné UV záření a mají nízkou provozní kapacitu. Nízký vazební odpor vytváří dobrou elektromagnetickou kompatibilitu. Materiály použité při výrobě těchto kabelů neobsahují silikon a kadmium, ani látky porušující smáčivost laku.

www.helukabel.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.