Výkonnější měniče Sinamics G s ovládáním přes chytrý telefon

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Čerpání, ventilace, stlačování, přeprava nebo zpracování. Uplatnění měničů Sinamics G120 společnosti Siemens je široké. Díky jejich modulární koncepci a integrovaným bezpečnostním funkcím jsou vhodné pro celou řadu průmyslových aplikací až do výkonu 250 kW.

Nová konstrukční velikost měničů pokrývá napětí v rozmezí od 380 V do 480 V a od 500 V do 690 V. Modul Sinamics G120 Smart Access zajistí jejich bezdrátové ovlácání pomocí chytrého telefonu, tabletu nebo notebooku přes Wifi síť.

Měniče Sinamics G120 mají mimořádně kompaktní design a integrované prvky jako DC tlumivky nebo integrovaný EMC filtr pro kategorii C2, což významně šetří nejen místo v rozvaděči, ale i náklady. Nová konstrukční velikost umožňuje prodloužit délku kabelu k motoru až na 450 m a získat tak další možnosti využití.
Měniče s vysazeným chladičem (PT verze) odvádějící většinu tepelných ztrát mimo skříň jsou nově k dispozici i v provedení s vyšším výkonem až do 132 kW. Tyto varianty modulu PM240-2 jsou nabízeny pro napětí od 200 V do 240 V a od 380 V do 480 V. Stejně jako základní provedení výkonového modulu mají brzdný chopper a integrovanou DC tlumivku a lze je kombinovat s odpovídající řídicí jednotkou.

Sinamics G mobil 1

Bezdrátové ovládání přes Wifi

Nový modul Sinamics G120 Smart Access společnosti Siemens umožňuje bezdrátové zprovoznění, parametrizaci nebo údržbu frekvenčních měničů Sinamics pomocí jakéhokoliv koncové zařízení, chytrého telefonu, tabletu či notebooku. Modul lze nastavit v několika snadných krocích prostřednictvím běžného webového prohlížeče a jakéhokoli standardního operačního systému. Díky integrovanému webovému serveru není potřeba stahovat si další software. Uživatelský komfort dále zvyšuje intuitivní struktura uživatelského rozhraní a navigace v menu. Modul G120 Smart Access je v nabídce pro měniče řady Sinamics G120C a Sinamics G120 s řídicími jednotkami CU230P-2 a CU240-E2 a pro měniče Sinamics G120P s řídicí jednotkou CU230P-2.

Sinamics G mobil 3

Intuitivní ovládací panel

Nové funkce nabízí také chytrý ovládací panel Sinamics IOP-2. Panel zajišťuje rychlé uvedení do provozu všech měničů řady Sinamics G a jejich snadnou obsluhu. Nový průvodce usnadňuje konfiguraci ethernetového rozhraní pro provozní sběrnici. Panel podporuje přímý přístup k údajům, jako jsou obecné informace o produktu a dokumentace. Řešení problémů je také mnohem jednodušší. Na panelu lze vygenerovat QR kód, pomocí kterého lze vstoupit do aplikace Industry Online Support, např. přes chytrý telefon, a okamžitě se spojit se zákaznickou podporou společnosti Siemens. Ovládací panel Sinamics IOP-2 lze zapojit buď přímo do řídicí jednotky měniče, vysunout na dveře rozvaděče nebo pomocí ručního držáku (handheld IOP-2) připojit k decentrálním měničům s vysokým krytím.

Sinamics G mobil 2

Více informací naleznete na www.siemens.cz/sinamics

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.