Řešení pro bezchybné a spolehlivé napájení

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zdravotnictví, letiště, bankovnictví, datová centra, telekomunikace, elektrická zařízení v průmyslových aplikacích, ale i nákupní centra, výškové a veřejné budovy, to jsou místa, kde je vyžadována dobrá dostupnost a kvalita dodávané elektrické energie včetně zajištění trvalého napájení elektrickou energií.

Případný výpadek sítě může ohrozit bezpečnost, někdy i lidské zdraví a vede k vysokým finančním ztrátám.

Atys OEM 1

Hlavní zdroj napájení musí být proto zálohován, aby v případě výpadku mohl být nahrazen zdrojem záložním např. druhým nezávislým transformátorem nebo generátorem. Při použití záložního zdroje nízkého napětí je ale nezbytné zajistit třífázové přepínání mezi hlavním a záložním zdrojem.
Pro přepínání, které rychle vyhodnotí problémy s napájením a zároveň zajistí co nejrychlejší bezpečné přepnutí bez zásahu obsluhy, jsou určeny produktové řady dálkových a automatických přepínačů SOCOMEC ATyS a ATyS M. Přepínače řad ATyS a ATyS M jsou navrženy, testovány a splňují požadavky normy IEC 60947.
Automatický přepínač je celek složený ze dvou částí, výkonové a ovládací. Výkonová část přenáší jmenovité proudy a je sestavena ze dvou vzájemně mechanicky spojených odpínačů. Tím je dosaženo vzájemného blokování polohy. Přepínací mechanismus má polohy I, 0 a II. V poloze I nebo II je vždy jeden ze zdrojů připojen na zátěž. V poloze 0 je zátěž odpojena od obou zdrojů.
Přepínače jsou bezpečně sestaveny při výrobě, vyžadují minimální kabeláž při zapojení, jejich instalace je rychlá a snadná.
Přepínače mohou pracovat v režimu dálkového nebo automatického ovládání a v nouzovém případě lze zařízení přepínat ručně. Ovládací část přepínače tvoří motor a řídící jednotka. Motor je mechanicky spojen s přepínacím mechanismem výkonových odpínačů a přepíná jejich jednotlivé polohy. Motor je ovládán z řídící jednotky, která vyhodnocuje informace o kvalitě parametrů obou zdrojových sítí a generuje potřebné povely pro přepínání.

Atys OEM 2

Varianty přepínačů a jejich funkce:

Řada ATyS M (40 – 160 A)
Přepínače řady ATyS M jsou určeny pro sítě nízkého napětí do 690 V AC (440 V DC) se jmenovitým proudem od 40 A do 160 A. Výhodou jsou krátké přepínací časy
s hodnotou max. 180 ms.

Řada ATyS (160 – 3200 A)
V případě požadavku na větší proudové zatížení než je 160 A lze použít automatické přepínače ATyS, které umožňují přepínat proudy až do 3 200 A.
Údržba ATyS produktů je jednoduchá, řídicí jednotku a motor lze měnit za chodu, aniž by bylo nutné cokoliv odpojovat v silové části přístroje.

  • ATyS t a ATyS t M - Automatický přepínač určený pro sítě se dvěma transformátory.
  • ATyS g a ATyS g M - Automatický přepínač určený pro sítě s transformátorem a záložním generátorem.

ATyS p a ATyS p M
Automatický přepínač se shodnými funkcemi jako ATyS g a ATyS g M a navíc s displejem pro programování a odečet naměřených hodnot (U, F, P, KWh). Lze konfigurovat vzdáleně přes RS485 a Ethernet komunikační modul.

Atys OEM 3

OEM Automatic, spol. s r.o.
Josef Hrabaň
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 241 484 940
www.oem-automatic.cz

 

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.