Inovace v ochraně a řízení motorů!

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Firma LOVATO Electric představuje nové motorové spouštěče řady SM1 a novou řadu stykačů BF40 - 80.

Nové motorové spouštěče řady SM1 firmy LOVATO Electric

Motorové spouštěče řady SM chrání vůči zkratu a přetížení pomáhají ušetřit čas a místo v mnoha různorodých aplikacích.
Pro maximální ochranu v ovládacích obvodech vybavených stykači, je nezbytné chránit motor motorovými spouštěči. Toto řešení poskytuje mnoho výhod, přičemž firma LOVATO Electric vyšla nedávno na trh s inovovanou řadou motorových spouštěčů. Řada SM obsahuje ochranu vůči zkratu současně s tepelnou ochranou: Kompletní řešení, které snižuje potřebu použití tepelných relé a pojistek v síti, čímž se ušetří místo i zapojení vodičů. Mohou také sloužit jako odpínače, což redukuje potřebné komponenty v rozvaděči, díky tomu nabízí možnost ovládání spouštěče přes hřídel.

inovace v ochrane 4

Řada SM. Kompletní pro každý požadavek!
Upraven byl kompletní průřez motorových spouštěčů v rozsahu od 0,1 až 100 A. Řada je rozdělena na tři velikost: SM1, rozšířena až do 40 A (dostupné varianty: s tlačítky nebo otočnou hlavicí), SM2 od 34 do 63 A a SM3 od 55 do 100 A, oba s otočnou hlavicí.
Verze SM1 zahrnuje tepelnou a magnetickou ochranou, kromě typu SM1RM, který slouží pouze jako jistič určený do aplikací již vybavených tepelnou ochranou. Použity jsou velmi kvalitní plasty v souladu s normou pro kuchyňské a podobné využití dle IEC/EN 60335 a pro drážní aplikace podle normy 45545. Spouštěče s otočnou hlavicí jsou v souladu se specifickou normou TYPU E pro UL.

inovace v ochrane 3

Malé rozměry, velká ochrana.
Řada SM1 je kompletně modulární a velmi snadná pro instalaci, na šířku zabere pouze 45mm. Montáž tlačítkové verze do modulárních rozvaděčů umožňuje rychlý přístup k ovládání, což předchází k tomu, aby nevyškolený personál potřeboval otevírat dveře rozvaděče. Boční pomocné kontakty, signalizační kontakty a spouště jsou kompatibilní s modulárními rozvaděči. Široká škála plastových krytů, ideální pro malé stroje a pro samostatné motory, je k dispozici pro otočné a tlačítkové motorové spouštěče až do 40 A.
Různé typy a rozměry krytů (s gumovou membránou, tlačítkem nouzového zastavení nebo otočným ovládáním) činí výrobky vhodné pro jakékoliv aplikace, přičemž umožňují motorovým spouštěčům využít širokou paletu příslušenství: pomocné kontakty, spouště a podpěťové ochrany. Plasty a konstrukce jsou určeny pro náročné aplikace (-20 ° C až +60 ° C), s ochranou IP65, UL Type 4X a UV-ray rezistencí.

inovace v ochrane 6

Nové stykače BF40 - 80 firmy LOVATO Electric

Stykače jsou historickým jádrem firmy LOVATO Electric. Přičemž dnes máme velmi široký záběr stykačů od 6 A až do 630 A v kategorii AC-3 a od 16 A až do 1600 A v kategorii AC-1, dále je k dispozici provedení třípólové a čtyřpólové s AC a DC cívkou (některé typy i s AC/DC cívkou). Stykače jsou využívány pro ovládání různých zátěžích v mnoha rozličných aplikacích. Nejčastěji jsou ke stykači připojovány třífázové motory, nicméně je zde velmi mnoho možností využití například: kondenzátory, fotovoltaické aplikace, elektromagnety, transformátory atd.

inovace v ochrane 7

Inovace řady BF
Rádi bychom Vám představili novou řadu stykačů v rozsahu 40 až 80 A AC-3 a 70 až 115 A pro AC-1. Velkou váhu pro návrh nového provedení mají zejména rozměry, jednoduchý princip montáže, kvalita a dostupnost. Šířka nového třípólového stykače je pouze 55 mm! 4. pól je k dispozici i v podobě příslušenství, čímž výrazně snížíme počet různých typů stykačů na skladě. Silové póly mají zdvojené vstupy, díky tomuto získáme snadné zapojení například přívodních vstupů, sestavy Y/D a nebo paralelních zátěží.

inovace v ochrane 8

AC/DC cívky
Velmi důležitou novinkou je elektronicky řízená ovládací cívka schopna pracovat jak s AC, tak i DC napětím ve velmi širokém provozním rozsahu. Svorky A1 a A2 jsou jak na horní, tak i na dolní straně stykače.
Cívka je napájena přes elektronický obvod integrovaný ve stykači. Tento obvod zajišťuje cívce trvalý proud bez ohledu na chování přívodního napětí. V šířce 20 až 250 V máme pouze tři typy AC/DC cívek s následujícími parametry: 20…48 V, 60…110 V nebo 110…250 V.
Kromě snížení počtu objednacích kódů je zde i několik zásadních technických výhod viz níže.

Výhody AC napájení:

 • Snížení spotřeby cívky
 • Široký provozní rozsah
 • Necitlivost na velké napěťové výkyvy  v síti
 • Stykač je spínán vždy správným napětím; díky tomu předejdeme přecvakávání při podpětí vůči jmenovitému řídícímu napětí.
 • Ochrana vůči spálení cívky při velmi malém napětí

Výhody DC napájení:

 • Široký provozní rozsah
 • Velmi nízký přídržný výkon (1,7 – 2,3 W namísto 15 W vůči předchozí verzi)
 • Stykač spíná pouze při správném řídícím napětí
 • Jsou sníženy rozměry a hmotnost stykače

Příslušenství stykačů BF40 až BF80
Nové stykače jsou plně kompatibilní s příslušenstvím pro nižší výkonové řady BF09 až BF38 kromě mechanických blokování. Nové mechanické blokování bylo navrženo pro čelní a boční montáž, aby se nenavyšovala hloubka stykačů. Boční montáž ještě nabízí i variantu s kontakty (2x NC) a provedení bez kontaktů.

inovace v ochrane 1

inovace v ochrane logo

LOVATO Electric s.r.o.
Sezemická 2, 193 00 Praha 9
+420 226 203 202
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2018 s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2018

Červencové číslo je tematicky zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací - získejte nyní vzorek zdarma!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.