Inovace v ochraně a řízení motorů!

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Firma LOVATO Electric představuje nové motorové spouštěče řady SM1 a novou řadu stykačů BF40 - 80.

Nové motorové spouštěče řady SM1 firmy LOVATO Electric

Motorové spouštěče řady SM chrání vůči zkratu a přetížení pomáhají ušetřit čas a místo v mnoha různorodých aplikacích.
Pro maximální ochranu v ovládacích obvodech vybavených stykači, je nezbytné chránit motor motorovými spouštěči. Toto řešení poskytuje mnoho výhod, přičemž firma LOVATO Electric vyšla nedávno na trh s inovovanou řadou motorových spouštěčů. Řada SM obsahuje ochranu vůči zkratu současně s tepelnou ochranou: Kompletní řešení, které snižuje potřebu použití tepelných relé a pojistek v síti, čímž se ušetří místo i zapojení vodičů. Mohou také sloužit jako odpínače, což redukuje potřebné komponenty v rozvaděči, díky tomu nabízí možnost ovládání spouštěče přes hřídel.

inovace v ochrane 4

Řada SM. Kompletní pro každý požadavek!
Upraven byl kompletní průřez motorových spouštěčů v rozsahu od 0,1 až 100 A. Řada je rozdělena na tři velikost: SM1, rozšířena až do 40 A (dostupné varianty: s tlačítky nebo otočnou hlavicí), SM2 od 34 do 63 A a SM3 od 55 do 100 A, oba s otočnou hlavicí.
Verze SM1 zahrnuje tepelnou a magnetickou ochranou, kromě typu SM1RM, který slouží pouze jako jistič určený do aplikací již vybavených tepelnou ochranou. Použity jsou velmi kvalitní plasty v souladu s normou pro kuchyňské a podobné využití dle IEC/EN 60335 a pro drážní aplikace podle normy 45545. Spouštěče s otočnou hlavicí jsou v souladu se specifickou normou TYPU E pro UL.

inovace v ochrane 3

Malé rozměry, velká ochrana.
Řada SM1 je kompletně modulární a velmi snadná pro instalaci, na šířku zabere pouze 45mm. Montáž tlačítkové verze do modulárních rozvaděčů umožňuje rychlý přístup k ovládání, což předchází k tomu, aby nevyškolený personál potřeboval otevírat dveře rozvaděče. Boční pomocné kontakty, signalizační kontakty a spouště jsou kompatibilní s modulárními rozvaděči. Široká škála plastových krytů, ideální pro malé stroje a pro samostatné motory, je k dispozici pro otočné a tlačítkové motorové spouštěče až do 40 A.
Různé typy a rozměry krytů (s gumovou membránou, tlačítkem nouzového zastavení nebo otočným ovládáním) činí výrobky vhodné pro jakékoliv aplikace, přičemž umožňují motorovým spouštěčům využít širokou paletu příslušenství: pomocné kontakty, spouště a podpěťové ochrany. Plasty a konstrukce jsou určeny pro náročné aplikace (-20 ° C až +60 ° C), s ochranou IP65, UL Type 4X a UV-ray rezistencí.

inovace v ochrane 6

Nové stykače BF40 - 80 firmy LOVATO Electric

Stykače jsou historickým jádrem firmy LOVATO Electric. Přičemž dnes máme velmi široký záběr stykačů od 6 A až do 630 A v kategorii AC-3 a od 16 A až do 1600 A v kategorii AC-1, dále je k dispozici provedení třípólové a čtyřpólové s AC a DC cívkou (některé typy i s AC/DC cívkou). Stykače jsou využívány pro ovládání různých zátěžích v mnoha rozličných aplikacích. Nejčastěji jsou ke stykači připojovány třífázové motory, nicméně je zde velmi mnoho možností využití například: kondenzátory, fotovoltaické aplikace, elektromagnety, transformátory atd.

inovace v ochrane 7

Inovace řady BF
Rádi bychom Vám představili novou řadu stykačů v rozsahu 40 až 80 A AC-3 a 70 až 115 A pro AC-1. Velkou váhu pro návrh nového provedení mají zejména rozměry, jednoduchý princip montáže, kvalita a dostupnost. Šířka nového třípólového stykače je pouze 55 mm! 4. pól je k dispozici i v podobě příslušenství, čímž výrazně snížíme počet různých typů stykačů na skladě. Silové póly mají zdvojené vstupy, díky tomuto získáme snadné zapojení například přívodních vstupů, sestavy Y/D a nebo paralelních zátěží.

inovace v ochrane 8

AC/DC cívky
Velmi důležitou novinkou je elektronicky řízená ovládací cívka schopna pracovat jak s AC, tak i DC napětím ve velmi širokém provozním rozsahu. Svorky A1 a A2 jsou jak na horní, tak i na dolní straně stykače.
Cívka je napájena přes elektronický obvod integrovaný ve stykači. Tento obvod zajišťuje cívce trvalý proud bez ohledu na chování přívodního napětí. V šířce 20 až 250 V máme pouze tři typy AC/DC cívek s následujícími parametry: 20…48 V, 60…110 V nebo 110…250 V.
Kromě snížení počtu objednacích kódů je zde i několik zásadních technických výhod viz níže.

Výhody AC napájení:

 • Snížení spotřeby cívky
 • Široký provozní rozsah
 • Necitlivost na velké napěťové výkyvy  v síti
 • Stykač je spínán vždy správným napětím; díky tomu předejdeme přecvakávání při podpětí vůči jmenovitému řídícímu napětí.
 • Ochrana vůči spálení cívky při velmi malém napětí

Výhody DC napájení:

 • Široký provozní rozsah
 • Velmi nízký přídržný výkon (1,7 – 2,3 W namísto 15 W vůči předchozí verzi)
 • Stykač spíná pouze při správném řídícím napětí
 • Jsou sníženy rozměry a hmotnost stykače

Příslušenství stykačů BF40 až BF80
Nové stykače jsou plně kompatibilní s příslušenstvím pro nižší výkonové řady BF09 až BF38 kromě mechanických blokování. Nové mechanické blokování bylo navrženo pro čelní a boční montáž, aby se nenavyšovala hloubka stykačů. Boční montáž ještě nabízí i variantu s kontakty (2x NC) a provedení bez kontaktů.

inovace v ochrane 1

inovace v ochrane logo

LOVATO Electric s.r.o.
Sezemická 2, 193 00 Praha 9
+420 226 203 202
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2017 s

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2017

Prosincové číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin, snímací a regulační techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Český výrobce měřicích přístrojů Panelové měřící přístroje, sloupcové zapisovače, velkoplošné displeje, převodníky na DIN lištu, bezpapírové zapisovače, PLC
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
Měřicí a testovací přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Průmyslové klávesnice pro každého Odolné klávesnice do prašného prostředí a vodě odolné.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.