Další rozšíření nabídky ovládacích prvků EROUND

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Italská firma Pizzato Elettrica neustále doplňuje a modifikuje širokou nabídku ovládacích prvků řady EROUND. Obsah této řady tvoří zejména tlačítka, přepínače, signálky, potenciometry a instalační boxy v mnoha provedeních. Nyní bychom vám rádi představili vybrané novinky roku 2015.

1) Prosvětlený podkladový disk (obr. 1) pro ovládací prvky (standardní tlačítka, tlačítka nouzového vypnutí, přepínače, apod. s průměrem 22 mm) byl představen v tomto časopise již v loňském roce. Tehdy ovšem jeho svit byl pouze trvalý. V současné době lze objednat tyto disky také s přerušovaným svitem, který má větší výstražný efekt pro pracovníky obsluhy nebo údržby technologie.

eround 1
Disk o vnějším průměru 60 mm a výšce 9,5 mm obsahuje signální LED diody s celkovým odběrem 20 mA v aktivním stavu a 2 přívodní vodiče délky 200 mm, které se zapojí do příslušného ovládacího obvodu. Na plochu skříně rozváděče nebo instalačního boxu se disk upevňuje velice jednoduše za pomoci spodní samolepící fólie s vysokou přilnavostí. Stav ovládacího prvku a jeho kontaktů je potom výrazně a jednoznačně signalizován svitem nebo blikáním disku (obr. 2). Rozpoznání stavu např. přepínače je tak pro obsluhu stroje mnohem jednodušší, protože se nemusí řídit pouze jeho polohou, ale i vizuální indikací jeho sepnutí.
Provozní napětí disku je 24 V AC/DC, krytí IP67 zajišťuje možnost použití i v těch nejtěžších podmínkách. Provozní teplota se pohybuje v rozsahu -40° až +80°C. Dále lze využít výhod standardního nebo zákaznického laserového popisu s dlouhou životností a vysokou odolností vůči otěru. Kompaktní design disku s redukovanými vnějšími rozměry dotváří estetický soulad s ostatními prvky řady EROUND při zvýšení bezpečnosti provozu.

eround 2

2) Adaptér VE AD pro upevnění na DIN lištu dle EN 60715 umožňuje montáž ovládacích prvků s průměrem 22 mm a maximálně 3 kontaktních jednotek např. dovnitř rozváděčové skříně (obr. 3).
Tento patentovaný systém fixuje na DIN lištu šířky 35 mm ovládací hlavice a kontaktní jednotky se spodním nebo horním upevněním. Adaptér je vyroben z nárazuvzdorného technopolymeru a tvoří ho 2 části – spodní pro upevnění na DIN lištu a horní (lehce demontovatelný) pro ovládací prvky (obr. 4). Tato koncepce dovoluje rychlou a jednoduchou instalaci, zapojení a pohodlný přístup k připojovacím svorkám.
Využití lze nalézt například u výtahových rozváděčů pro možnost ovládání výtahu v průběhu jeho opravy nebo nové montáže.

eround 3

eround 4

3) 4-polohové přepínače doplňují současnou nabídku 2- a 3-polohových přepínačů (obr. 5). Tyto přepínače jsou k dispozici s odpovídajícími dvojitými kontaktními jednotkami 1NO+1NC a nelze je tak kombinovat s běžnými kontakty. Jejich krytí je IP 67 a IP 69K a je možné volit ze 3 provedení ovládací části – krátká nebo dlouhá páka, případně drážkovaný válcový „knoflík". V nabídce je standardní i prosvětlená verze, stejně jako provedení s aretací nebo bez aretace.

eround 5
Základní kombinace umožňuje spínat samostatné kontakty v každé ze 4 aretovaných poloh přepínače. Další možností je varianta se 3mi aretovanými polohami a jednou nearetovanou s návratem do výchozí polohy. Rozsah rotace (vychýlení) ovládací části je stejný jako u přepínačů se 2mi nebo 3mi polohami.

Všechny novinky jsou již k dispozici a je možné je využívat v konstrukcích a projektech zohledňující současné perspektivní trendy.

schmachtl logo

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vestec 185, 252 42 Jesenice
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.