Chytrý senzor pro monitorování podmínek

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Monitorování podmínek je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

Chytrý senzor CSS 014 od STEGO měří dva důležité parametry – teplotu a vlhkost – a pomáhá tak udržovat optimální prostředí.

Klíčové parametry: Teplota a vlhkost

Monitorování podmínek je celé o zaměření se na detail. Klíčové parametry by měly být vždy pod kontrolou. Stálé měření teploty a vlhkosti v rozvaděčích je důležitý prvek v zabránění kondenzace, která vede ke korozi, a tím pádem k selhávání součástek.
A to je ta chvíle, kdy na řadu přichází Chytrý senzor CSS 014 od STEGO, kombinace 3 funkcí v jednom kompaktním zařízení: senzor, rozhraní a vysílač – vše v jednom. CSS 014 měří okolní teplotu s vysokou přesností v rozsahu od -40 do +60°C, zatímco dohlíží na relativní vlhkost v rozsahu 0 až 100% RH.

css 2014 2018 2

Chytrý senzor, Chytrý uživatel

CSS 014 Chytrý senzor vysílá data, která získává, jako standardizovaný analogový signál 4-20 mA. Tento signál může uživatel dále zpracovat a převádět naměřené hodnoty v rámci kontrolní nebo monitorovací jednotky, např. PLC. Díky vysoké měřící přesnosti a síle signálu, může být použit s maximální vzdáleností 30 metrů. Tudíž může být navrženo i jiné umístění než klasické v ovládacím panelu. V podstatě každé větší, uzavřené zařízení s definovaným prostředí je vhodné.

css 2014 2018 3

Vnitřní hodnoty pro náročná zařízení

Senzor CSS 014 je tepelně odizolovaný a zapouzdřený po obvodu těsněním. Vzniklé přidané hodnoty: vysoká odolnost vůči vibracím a splnění stupně ochrany IP20. Ochranná lakovaná deska senzoru CSS 014 obsahuje mikrokontroléry, ovladače rozhraní a ochranné jednotky EMC v tepelně optimalizovaném uspořádání tak, aby byl vyloučen jakýkoliv vliv na naměřené hodnoty v důsledku odpadního tepla. Stíněná kulatá zástrčka M12 zajišťuje rychlé připojení a bezpečně převádí signály z obou měřících kanálů pro další zpracování. Provozní napětí je DC 24 V (DC 12 - 30 V) s maximální spotřebou 1,8 W (obvykle 0,4 W). Testovaná bezpečnost pro Chytrý senzor CSS 014 je certifikována díky úspěšnému schválení s VDE a UL podle normy IEC 61010-1 / DIN EN 61010-1.

stego logo 2018

STEGO Czech s.r.o.
Přípotoční 1519/10b, 100 00 Praha
Tel.: + 420 261 910 544
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.