Chytrý senzor pro monitorování podmínek

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Monitorování podmínek je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

Chytrý senzor CSS 014 od STEGO měří dva důležité parametry – teplotu a vlhkost – a pomáhá tak udržovat optimální prostředí.

Klíčové parametry: Teplota a vlhkost

Monitorování podmínek je celé o zaměření se na detail. Klíčové parametry by měly být vždy pod kontrolou. Stálé měření teploty a vlhkosti v rozvaděčích je důležitý prvek v zabránění kondenzace, která vede ke korozi, a tím pádem k selhávání součástek.
A to je ta chvíle, kdy na řadu přichází Chytrý senzor CSS 014 od STEGO, kombinace 3 funkcí v jednom kompaktním zařízení: senzor, rozhraní a vysílač – vše v jednom. CSS 014 měří okolní teplotu s vysokou přesností v rozsahu od -40 do +60°C, zatímco dohlíží na relativní vlhkost v rozsahu 0 až 100% RH.

css 2014 2018 2

Chytrý senzor, Chytrý uživatel

CSS 014 Chytrý senzor vysílá data, která získává, jako standardizovaný analogový signál 4-20 mA. Tento signál může uživatel dále zpracovat a převádět naměřené hodnoty v rámci kontrolní nebo monitorovací jednotky, např. PLC. Díky vysoké měřící přesnosti a síle signálu, může být použit s maximální vzdáleností 30 metrů. Tudíž může být navrženo i jiné umístění než klasické v ovládacím panelu. V podstatě každé větší, uzavřené zařízení s definovaným prostředí je vhodné.

css 2014 2018 3

Vnitřní hodnoty pro náročná zařízení

Senzor CSS 014 je tepelně odizolovaný a zapouzdřený po obvodu těsněním. Vzniklé přidané hodnoty: vysoká odolnost vůči vibracím a splnění stupně ochrany IP20. Ochranná lakovaná deska senzoru CSS 014 obsahuje mikrokontroléry, ovladače rozhraní a ochranné jednotky EMC v tepelně optimalizovaném uspořádání tak, aby byl vyloučen jakýkoliv vliv na naměřené hodnoty v důsledku odpadního tepla. Stíněná kulatá zástrčka M12 zajišťuje rychlé připojení a bezpečně převádí signály z obou měřících kanálů pro další zpracování. Provozní napětí je DC 24 V (DC 12 - 30 V) s maximální spotřebou 1,8 W (obvykle 0,4 W). Testovaná bezpečnost pro Chytrý senzor CSS 014 je certifikována díky úspěšnému schválení s VDE a UL podle normy IEC 61010-1 / DIN EN 61010-1.

stego logo 2018

STEGO Czech s.r.o.
Přípotoční 1519/10b, 100 00 Praha
Tel.: + 420 261 910 544
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Aktuální číslo časopisu

elektroprumysl cz leden 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2019

Číslo je tematicky zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nový katalog STEGO INOVACE Přinášející dokonalý teplotní management kdekoli na světě.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.