Víte, co si stačí zapamatovat? Tři písmena: OEZ

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Značka OEZ je v elektrotechnickém světě známým pojmem. Tušíte například, jak název naší společnosti vznikl a z čeho vychází? Tři písmena OEZ to jsou „Orlické Elektrotechnické Závody“.

My v Letohradě už nyní svůj dlouhý název moc nepoužíváme. Přesto je někdy dobré si ho připomenout. Poukazuje totiž na naše kořeny. Poukazuje na náš region, který je studnicí zaměstnanců, jejich nápadů i celého rozvoje OEZ. Poukazuje na skutečnost, že Podorlicko je nedílnou součástí naší firmy. A přestože jsme už jedno celé desetiletí členy skupiny Siemens, tak nikdy nezapomínáme, že spojení s naším regionem trvá více než tři čtvrtě století.

Během té doby se událo mnohé. Ušli jsme cestu z prostého výrobce pojistek a jističů k nadnárodnímu dodavateli přístrojů, zařízení a služeb nízkého napětí. Díky spojení se Siemens patří areál OEZ v Letohradě k nejmodernějším výrobním závodům v Česku, což umožňuje postupné zavádění prvků Průmyslu 4.0 do praxe.

jedeme k vam 1
Průmysl 4.0 je pojem, se který se setkáváme stále častěji. Co si pod ním představit? Označení symbolizuje čtvrtou fázi průmyslové revoluce. V praxi to znamená, že všechny výrobní činnosti - zadání, řízení, průběh, kontrola, měření a výsledky, tok materiálů, atd. – jsou propojeny počítačovou sítí. Pracovní operace zpravidla začínají naskenováním čárového kódu produktu. Jedinečná informace uložená v kódu přesně určuje každou operaci s výrobkem – jaké nástroje budou použité, o jaké dílce bude doplněn, jak proběhla kontrola, atd. Vše se ukládá do centrální databáze, která je pak klíčovým zdrojem informací při dalším zdokonalování celého procesu či v případě řešení reklamací.
Tento systém umožnuje OEZ vyrábět sériově na jedné lince různá provedení produktů či dokonce různé produkty, přesně dle požadavků zákazníků. Výsledkem jsou včasné dodávky klientům a plnění stěžejních požadavků na bezpečnost, kvalitu a uživatelský komfort.

OEZ v číslech

jedeme k vam 3

I díky tomu jsme držitelem titulu „Bezpečný podnik“ a ocenění „Podnik podporující zdraví“. Z pohledu energetického managementu dokládá společenskou odpovědnost naší firmy zapojení do celosvětového projektu snižování energetické náročnosti (EEP). V rámci projektu EEP například snížíme ročně emise oxidu uhličitého o 1871 tun.
Počínaje přelomem let 2017/2018 pak celý výrobní a dodavatelský proces posouváme ještě o krok dále. Přímo v našem areálu vyrostla nová logistická hala o ploše téměř 5500 m2, se skladovací výškou 10,5 m a kapacitou 9600 palet, jež současně nabídla 50 nových pracovních míst. Dosud jsme jako „mezisklad“ využívali prostory společnosti DB Schenker v Pardubicích. Hala, kterou nově provozuje firma Dachser, nejen zkrátí celý výrobní a dodavatelský řetězec, ale, a to je pro nás zásadní, významně omezí kamionovou dopravu a bude tak šetrnější k životnímu prostředí.

jedeme k vam 2
V oblasti produktových inovací byla naším zásadním tématem oblouková ochrana (AFDD - Arc Fault Detection Device). Zavedením přístroje obloukové ochrany se snažíme předejít neúmyslnému oblouku mezi vodiči, který ve svém důsledku může zapříčinit vznícení izolace a následný požár. Zaplňujeme tak funkční mezeru současných ochran - jističů, proudových chráničů a pojistek. Naše řešení je přitom prosté, koncipované jako stavebnice. Obloukovou ochranu si můžete jednoduše sestavit pomocí spouště obloukové ochrany ARC a jističe LTN/LTE nebo proudového chrániče s nadproudovou ochranou OLE/OLI. Přístroje umísťujeme vždy na začátek obvodu. Problematiku obloukových ochran považují za významnou už také standardizační orgány včetně mezinárodních norem IEC.
Co nás čeká v roce 2018? Je nám velkou ctí vás opět pozvat na naše tradiční odborné semináře. Na přelomu února a března se vámi opět podělíme o naše znalosti, poznatky, představíme vám inovace a nová řešení. A především, opět přijedeme až k vám! Registrovat se můžete na webu www.oez.cz/seminare

jedeme k vam logo

OEZ s.r.o.
Šedivská 339, 561 51 Letohrad
Tel.: +420 465 672 111
Fax: +420 465 672 151
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oez.cz

Zapamatujte si: tři písmena OEZ - to jsou VAŠE Orlické Elektrotechnické Závody

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2018 m

ElektroPrůmysl.cz, červen 2018

Červnové číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma.
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací - získejte nyní vzorek zdarma!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma.
Časopis vychází 1x měsíčně.