Teplovzdušný ventilátor HVI 030

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 přináší zlepšení řady STEGO teplovzdušných ventilátorů HV(L) 030 a HV(L) 031. Spojuje silné stránky obou těchto sérií teplovzdušných ventilátorů a nabízí i další nové funkce. Tato nová řada STEGO výrobků může být dodávána v provedení s ventilátorem, a nebo bez ventilátoru, stejně tak jako u předchozích sériích HV(L) 030 a HV(L) 031.

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je možné provozovat pouze v kombinaci s axiálním ventilátorem.

hvi 030 1
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je vybaven dvěma pružinovými svorkami, tudíž může být připojen bez nutnosti otevírání krytu a bez pomoci jakéhokoliv nářadí.
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je dodáván ve dvou verzích fixace – systémem otočného klipu na DIN lištu nebo pro montáž šrouby na panel.
Při upevňování systémem otočného klipu je třeba teplovzdušný ventilátor HVI 030 natočit pod úhlem cca. 20° a na DIN lištu se připevní jednoduchým otočením (rotací) ve směru hodinových ručiček. Fixační zámek se odemyká červenou páčkou, která je integrovaná v mřížce a není proto třeba dalších pomůcek. Tímto způsobem může být teplovzdušný ventilátor HVI 030 jednoduše vyjmut z DIN lišty.

hvi 030 2
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je chráněn plastovým pouzdrem, které zamezuje přímému kontaktu s výhřevnou plochou. Tím se zvyšuje celková bezpečnost v prostoru skříně rozvaděče. Vzhledem k tomu, že je teplovzdušný ventilátor HVI 030 integrován v plastovém pouzdře, není třeba zemnícího drátu ani zkoušky vysokého napětí topného tělesa.
Teplovzdušné ventilátory HVI 030 jsou k dispozici s topnými výkony 500, 600 a 700 W. Tím dovršuje HVI 030 škálu STEGO topení od 10 do 1200 W.
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je vybaven dvěma nezávislými regulačními prvky.
Má samočinný vypínač pro tepelnou ochranu v případě selhání ventilátoru nebo při jiné závadě. Bezpečnostní vypínač vypne topné těleso v případě chyby, čímž zabraňuje jeho přehřátí. Má funkci automatického resetu, který automaticky zaktivuje topné těleso poté, co dojde k jeho ochlazení na přípustnou teplotu.

hvi 030 3
Druhým prvkem tepelné ochrany je tepelná pojistka. Na rozdíl od vypínače, který se automaticky resetuje, tepelná pojistka přeruší elektrický obvod a tím dodávku tepla trvale. Maximální teplota této pojistky je nastavena nad teplotou bezpečnostního vypínače. Tím je zajištěno trvalé vypnutí topného tělesa v případě extrémní situace - havárie.

stego logo

STEGO Czech s. r .o.
V Lužích 818/23
142 00 Praha 4 – Libuš
Tel.: +420 261 910 544, +420 734 505 289
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.