Svorky a montážní materiál pro rozvaděče

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

SENO spol. s r.o. představuje CONTA-CLIP Verbindungstechnik GmbH, německou rodinnou firmu s více jak 30letou tradicí ve výrobě propojovacích prvků, elektronických modulů a instalačního materiálu.

Základním stavebním kamenem výrobního programu firmy Conta-Clip je ucelený sortiment řadových a blokových svorek určených pro použití nejenom v rozvaděčích. Svorky jsou podrobně specifikovány v katalogu spojovací techniky CONTA - CONNECT a jsou vyráběny s následujícími typy připojení vodičů:

Svorky se šroubovým připojením

Svorky využívají principu tažného třmenu, který zaručuje vysoký kontaktní tlak, minimální přechodový odpor a odolnost proti otřesům. Vyrábějí se v několika typových řadách pro rozsah průřezů 0,2 až 240 mm2. Hlavní výrobní řadou svorek s tímto typem připojení jsou řadové svorky SRK/SSL, RK/SL, dvoupatrové svorky řady RKD/RKDG, instalační svorky řady DLI/DLIS, zkušební svorky řady SPTK a svorky s integrovaným systémem pojistek řad STK/SIK, SSIK a SK.

sroubove svorky seno

Svorky s tlačnou pružinou

Tento způsob připojení vodičů je vhodný zejména pro pevné vodiče, kde při montáži umožňuje úsporu času a nákladů oproti šroubovému spoji. Svorky se vyrábějí v provedení jednopatrové (řada FRK/FSL) a dvoupatrové (řada FRKD/FSLD). Mezi svorky s tímto typem připojení patří také měřící, rozpojovací a další svorky výrobních řad FTRK/FDLI/FSIK/FIK. Svorky se vyrábějí pro průřezy vodičů 0,2 až 16 mm2.

Svorky s tažnou pružinou.

Pro vytvoření vodivého spojení je u těchto svorek využita pružina z nerezové oceli, která vytváří trvalou přítlačnou sílu mezi vodičem a měděnou sběrnicí. Tento typ připojení je odolný vůči otřesům a vibracím. Svorky se vyrábějí pro průřezy vodičů v rozsahu 0,2 až 16 mm2. Hlavní výrobní řadou s tímto typem připojení jsou řadové svorky řad ZRK/ZSL, patrové svorky řady ZIKD a iniciační svorky řady ZIZA.

Svorky se svorníkovým spojem

Tyto svorky řad HSH/HSKG umožňují připojení vodičů zakončených kabelovým okem v rozsahu průřezů od 1,5 mm2 až do 300 mm2 a jsou osazeny připojovacími šrouby se závity od M6 až do M16 s možností příčného propojení svorek a jejich oddělení přepážkou. Specialitou svorek řady HSKG je integrovaný odklápěcí bezpečnostní kryt na každé svorce.

Kabelové kanály, DIN lišty a příslušenství

Úplnost sortimentu Conta-Clip uzavírá nabídka kabelových kanálů ve všech nejpoužívanějších rozměrech a v bezhalogenovém provedení, dále pak kompletní sortiment DIN lišt, montážního příslušenství, nářadí a zařízení pro zpracování kabelových kanálů a DIN lišt.

Seno spol. s r.o.
Husova 424, 261 01 Příbram
Tel.: +420 318 632 200
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.seno.cz

Aktuální číslo časopisu

elektroprumysl cz leden 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2019

Číslo je tematicky zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Nový katalog STEGO INOVACE Přinášející dokonalý teplotní management kdekoli na světě.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.